Klacht: Wil gsm niet terug nemen

Arisa 123 op 18 maart 2021 over GSMWeb in de categorie Internetshops - Mobiele telefoons

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 2.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf GSMWeb
Status Open
Datum 18 maart 2021

Een klant heeft een abonnement afgesloten bij GSMWeb, inclusief een mobiele telefoon, en maakt gebruik van het recht op 14 dagen bedenktijd. Ondanks het verzoek om de telefoon terug te sturen, weigert het bedrijf dit omdat de telefoon gebruikt is, wat volgens de klant niet in lijn is met de voorwaarden van Tele2 en het recht om het product te proberen. De klant vraagt zich af hoe verder te handelen.

Mijn Klacht:

Ik heb bij gsmweb een abonnement afgesloten met gsm en verlenging van tele 2 abonnement, ik heb recht op 14 dagen bedenk tijd.maar ze willen hem niet terug hebben, omdat ik de gsm heb gebruikt? Maar ik heb tog recht om het te proberen?en als niet na jou wens is binnen 14 dagen omruilen? Zecht ook tele2 daar heb ik recht op.maar hun zeggen als u het gebruikt heeft. Kan het niet meer? Klopt niet,,maar wat nu??

Gewenste Oplossing:

Ik ben pas tevreden als ik de gsm kan omruilen

Beoordeling 2/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over GSMWeb

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over GSMWeb nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Arisa 123
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM