Klacht: Termijncheck meterstanden doorgegeven voor 7 november en hoezo prijsverhoging groene stroom.

Moon83 op 04 oktober 2022 over Essent in de categorie Energieleveranciers

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Essent is working on this complaint
🔄 In behandeling
Bedrijf Essent
Status In behandeling
Datum 4 oktober 2022

Een klant van Essent heeft moeite om contact te krijgen met het bedrijf over een aantal zaken. Hij heeft vragen over de termijncheck voor meterstanden, die na zijn e-mail niet meer beschikbaar was, en over de prijsverhoging van groene stroom, waarvan hij meer informatie wil ontvangen.

Mijn Klacht:

Helaas kan ik Essent op geen enkele manier bereiken met mijn vraag, telefonisch, chat, email.

1. Ik heb vorige week een mail gestuurd en daarin aangegeven dat ik graag wilde weten of jullie de meterstand aanhouden die ik aangeef ik de termijncheck. Ik heb een variabel contract en geen slimme meter en kon dit normaal gesproken hier invullen. Tot mijn stomme verbazing was het de volgende dag, na mijn mail, helemaal verdwenen en kon ik niets meer invullen. Graag wil ik hiervan gebruik maken en dat jullie dus naar redelijkheid de verhoging kunnen toepassen na 7 november aan de hand van mijn aangegeven meterstanden.

2. Op jullie site en de afrekening van vorig jaar gaven jullie aan 100% gebruik te maken van groene stroom doormiddel van wind. Graag zou ik willen weten of de wind ook een ander tarief heeft gerekend voor de snelheid dat hij blaast?
Ik vind het nogal bijzonder!

Gewenste Oplossing:

Ik zou graag willen zien dat ik voor 7 november mijn meterstanden via mijn account kan invoeren en dit ook meegenomen wordt in mijn afrekening.

Ook zou ik graag willen weten waarom er zo'n absurde prijsverhoging in groene stroom is.

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Essent over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Essent in behandeling genomen

Bericht van Essent

3 jaren geleden - Goedemorgen, Door de huidige marktsituatie is het extreem druk. Hierdoor zijn wij minder goed te bereiken. Wanneer je geen slimme meter hebt wordt er een schatting gemaakt op je verbruik. Als je tussentijds meterstanden doorgeeft voor een TermijnCheck dan wordt daar ook rekening mee gehouden. Wij kopen voor huishoudens inderdaad 100% groen in. Dit zie je ook terug in ons Stroometiket: https://www.essent.nl/energie/stroom/stroometiket. Hoe kan de prijs voor groene stroom dan toch omhoog gaan? Dit komt omdat er geen aparte marktprijs wordt bepaald voor groene en grijze stroom. In Nederland wordt er ook stroom opgewekt uit gascentrales. Deze grijze stroom wordt duurder doordat gas duurder wordt. Dit beïnvloed ook de prijs voor groene stroom. Ik vertrouw erop je hiermee voldoende te hebben geïnformeerd. Met vriendelijke groet, Webcare Essent

Alle klachten die gemeld zijn door Moon83
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij geschillen met uw energieleverancier kunt u naar de Geschillencommissie Energie. Leveranciers mogen geen onredelijke opzegboetes rekenen en moeten transparant zijn over tarieven.

Bron: ACM / Geschillencommissie Energie