Klacht: Problemen Honeywell gasmeter BK-G4ET eb

van der Voordt op 05 november 2022 over Essent in de categorie Energieleveranciers

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Essent has resolved this complaint
Klacht opgelost op 7 november 2022
Reactie van het bedrijf:

Hartelijk dank voor jouw tijd en het telefoongesprek. Zodra je meer hoort van de netbeheerder laat het dan ons zeker weten! Ik wens je een prettige dag toe. Groetjes, Dian Webcare Essent

Bedrijf Essent
Status Opgelost
Datum 5 november 2022

Een klant van Essent heeft problemen ervaren met de gasmeter van Honeywell, waarbij het verbruiksoverzicht onjuist lijkt te zijn. Na het afsluiten van de hoofdkraan tijdens zijn vakantie, constateerde de klant dat de geregistreerde gasverbruikcijfers niet klopten met zijn eigen berekeningen. Ondanks pogingen om dit probleem te bespreken met zowel Essent als Enexis, bleef de klant in een cirkel van doorverwijzingen zitten.

Mijn Klacht:

Ik ben met vakantie geweest van 1Sept t/m 25 Sept en heb de hoofdkraan van het gas aan de verbruikerszijde dicht gezet, ik kreeg mijn verbruiksoverzicht 20 Okt daarin staat een verbruik van 8 kuub maar ik heb een dag overzicht daarin staat vanaf 1t/m14 Sept 0 verbruik op 15 en 16 Sept geen data daarna 17 Sept 0,65 dan 18 Sept geen data daarna 19 Sept 0,93 ,20 Sept geen data , 21 Sept 0,7, 22 Sept 0,66 23 Sept geen data 24 Sept 1,35 , 25 Sept 0,87 daarna t/m 30 Sept 00000 dus na iedere keer als er geen data was daarna werden er kubieke meters gas genoteerd en volgens Essent 8 kuub maar als ik alle genoteerde gas optel kom ik op 5,16 kuub met de meter afgesloten dit gechat met Essent maar ik werd doorverwezen naar Enexis die verwees me terug naar Essent en zo bleef ik diverse keren aan de gang tot vervelens toe, niemand wil dit oppakken ik kan alleen een meterijking laten doen op eigen kosten dat is dus je eigen straatje schoonvegen op kosten van de klant met apparatuur van Enexis bijzonder vreemd er werd ook gesuggereerd dat het wel eens aan de CALORISCHE waarde kan liggen deze man had totaal geen idee wat hij vertelde, pure onzin.

Gewenste Oplossing:

Ik zou graag met iemand in contact komen die de uitdraai die ik gemaakt heb van de verbruiks cijfers en dat we dan samen tot een conclusie zullen komen dat dit waarschijnlijk communicatiefout is tussen tussen de gasmeter en de KWh meter die dus de gegevens door stuurt.

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Essent over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Essent in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Essent een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Essent

Heeft op 07 november 2022 om 11:16 geantwoord

Geboden Oplossing:

Hartelijk dank voor jouw tijd en het telefoongesprek. Zodra je meer hoort van de netbeheerder laat het dan ons zeker weten!

Ik wens je een prettige dag toe.

Groetjes,
Dian
Webcare Essent

Alle klachten die gemeld zijn door van der Voordt
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij geschillen met uw energieleverancier kunt u naar de Geschillencommissie Energie. Leveranciers mogen geen onredelijke opzegboetes rekenen en moeten transparant zijn over tarieven.

Bron: ACM / Geschillencommissie Energie