Klacht: Lungo 6 capsule werkt niet in mijn nespresso (model magimix)

Elenina op 18 oktober 2021 over Douwe Egberts in de categorie Koffie

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Categorie Koffie
Status Open
Datum 18 oktober 2021

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Heb voor de eerste keer capsules van Douwe Egberts gekocht voor mijn nespresso en deze werken niet, ook niet na het ontkalken van het toestel. Heb er verschillende geprobeerd en steeds zelfde probleem: de capsule gaat niet open, er komt een beetje water uit het capsulereservoir in de kop en de rest van het water loopt in de lekbak. De gebruikte capsule valt als nieuw in het opvangbakje.

Gewenste Oplossing:

Graag oplossing van dit probleem.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Douwe Egberts

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Douwe Egberts nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Elenina
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM