Klacht: geen boor machines op 3 filialen om acht uur sochtens op black friday

ben heel boos op 24 november 2017 over Dirk van den Broek in de categorie Supermarkten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Dirk van den Broek is working on this complaint
🔄 In behandeling
Categorie Supermarkten
Status In behandeling
Datum 24 november 2017

Een klant heeft op Black Friday om 8.00 uur drie verschillende Dirk van den Broek-filialen in Amsterdam bezocht in de hoop een Kinzo boormachine te kopen. Tot zijn teleurstelling waren de machines in alle drie de filialen al uitverkocht, terwijl de bedrijfsleider aangaf dat ze de avond ervoor al waren vergeven. De klant voelt zich misleid door de aanbiedingen van het bedrijf.

Mijn Klacht:

hoi ben vandaag om 8.00 sochtens op 3 filialen in amsterdam geweest voor de Kinzo boormachine wij waren er allemaal in een apart filiaal en horen alle drie uitverkocht dit kan dus niet om acht uur en op 3 dirkkies tegelijk ik voel me misleidt omdat dit niet kan en
klopt namelijk de bedrijfleider zei dood leuk dat ze de avond ervoor al waren vergeven aan andere doeie dirk met je aanbiedingen en misleidingen

Gewenste Oplossing:

wil er alsnog twee hebben

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Dirk van den Broek over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Dirk van den Broek in behandeling genomen

Bericht van Dirk van den Broek

8 jaren geleden - Beste meneer Dreesde, Bedankt voor uw bericht, wat vervelend dat u geen gebruik heeft kunnen maken van deze actie. Het was een megadrukte rondom black Friday, door het daverende succes waren veel actie artikelen binnen een half uur uitverkocht in al onze 120 winkels. Excuses voor het ongemak. Ik stuur uw bevindingen door zodat de afdeling inkoop volgend jaar meer rekening houdt met de aantallen die ingekocht worden. Kunt u aangeven in welke Dirk winkel de bedrijfsleider aangaf de boormachines donderdag avond al vergeven te hebben? Ik hoor graag van u.

Reactie van de melder van de klacht

8 jaren geleden - GEACHTE DIT IS PURE ONZIN WANT OP HET MOMENT BIJ HET FILIAAL RIJNSTRAAT AMSTERDAM WAS IK DUS DE ALLEREERSTE BINNEN EN VAN MEGA DRUKTE WAS ABSOLUUT GEEN SPRAKE EN HEB NU HET IDEE HET BOS IN GESTUURD TE WORDEN MET JULLIE ANTWOORD,HET ZAL BEST WEL IN ALLE 120 ZAKEN DRUK GEWEEST ZIJN MAAR NIET OM ACHT UUR IN DE RIJNSTRAAT IK WAS DE ALLER EERSTE EN ER LAGEN GEEN BOORMACHINES IN DE BAKKEN ENZO VANDAAR DAT IK BIJ DE MEDEWERKER HEB GEINFORMEERD EN DAT ANTWOORD KREEG.IK WIL DAT DIRK MIJ ALSNOG TWEE BOORMACHINES TER BESCHIKKING STELT DAT ZOU EEN SPORTIEF GEBAAR ZIJN AANGEZIEN IK WEKELIJKS DAAR BOODSCHAPPEN DOE.M DREESDE

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij producten met gebreken kunt u aanspraak maken op reparatie, vervanging of geld terug. De NVWA houdt toezicht op voedselveiligheid.

Bron: ConsuWijzer