Klacht: Gekochte cadeaubon kan niet worden ingeleverd.

boos3152014 op 31 mei 2014 over DA Drogisterij in de categorie Drogisterijen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
DA Drogisterij has resolved this complaint
Klacht opgelost op 2 juni 2014
Reactie van het bedrijf:

Indien het geen DA cadeaubon betreft, kunnen wij deze klacht helaas niet oplossen. Op 2-6 de consument een mail gestuurd met meer informatie en een doorverwijzing.

Categorie Drogisterijen
Status Opgelost
Datum 31 mei 2014

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Al jaren(ruim 20 inmiddels) ben ik klant bij dezelfde drogist. De naam is enkele malen veranderd maar ik bleef komen. Nu heeft mijn vriendin voor mijn verjaardag een cadeaubon aldaar gehaald van 20 euro. Van de o”chelle. Maar het is gewoon een da. De naam is veranderd, het personeel is hetzelfde en zelfs de aankleding van de winkel is hetzelfde gebleven. Maar helaas kan ik mijn cadeaubon niet verzilveren! Zeer teleurstellend dat trouwe klanten niet tegemoetgekomen kan worden!

Gewenste Oplossing:

Een redelijke tegemoetkoming zou zijn de cadeaubon gewoon te accepteren.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar DA Drogisterij over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door DA Drogisterij in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat DA Drogisterij een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

DA Drogisterij

Heeft op 02 juni 2014 om 09:45 geantwoord

Geboden Oplossing:

Indien het geen DA cadeaubon betreft, kunnen wij deze klacht helaas niet oplossen. Op 2-6 de consument een mail gestuurd met meer informatie en een doorverwijzing.

Reactie van de melder van de klacht

11 jaren geleden - De klacht is NIET opgelost! DE onzinnige reactie is dat het een franchise betreft. Hierdoor kan de ene ondernemer niet de bonnen van een ander accepteren!Dit omdat de een niet voor de ander kan "betalen". Echter DA bonnen van het ene filiaal worden in het andere filiaal wel aangenomen! Dat wordt dan onderling wel verrekend?Duidelijk meten met twee maten en in het voordeel van DA en beslist niet met aandacht en zorgvuldigheid naar de klant toe. Gelukkig zijn er nog andere drogisterijketens waar men wel vriendelijk met klanten omgaat!

Reactie van de melder van de klacht

11 jaren geleden - Overigens gaat het hier om een vaste klant die al ruim 20 jaar wekelijks in deze winkel komt. Enige coulance zou DA sieren!

Reactie van de melder van de klacht

11 jaren geleden - Overigens ik kom dus al ruim 20 jaar wekelijks bij deze winkel. Enige coulance zou de DA wel sieren!

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM