Klacht: Verzenden facturen voor niet besteld abonnement

Lotte Vanreusel op 02 september 2014 over Calatus B.V. in de categorie Boeken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
āœ… Klacht opgelost op 2 september 2014
Reactie van het bedrijf:

Abonnement is stopgezet. Dit is via e-mail aan de klant doorgegeven.

Categorie Boeken
Status Opgelost
Datum 2 september 2014

Mevrouw An Van Hellemont ontvangt sinds enkele maanden facturen en aanmaningen van Calatus B.V. voor een abonnement op een puzzelmagazine, dat zij volgens haar niet heeft besteld. Ze betwist de geldigheid van de claim, aangezien het gesprek volgens haar alleen ging over het ontvangen van een gratis proefexemplaar. Ondanks meerdere pogingen om het probleem op te lossen via e-mail en telefoon, heeft zij geen resultaat geboekt.

Mijn Klacht:

Sinds enkele maanden krijgt mevrouw An Van Hellemont facturen en aanmaningen van Calatus BV. Zij beweren dat mevrouw telefonisch zou hebben toegezegd voor een abonnement op een puzzelmagazine. Wanneer we bellen laten ze ons een geluidsfragment horen. het ging echter om het opsturen van een gratis proefexemplaar. mevouw Van Hellemont betwist de geldigheid hiervan uiteraard. Ze heeft hierover al verschillende mails gestuurd en gebeld, maar zonder resultaat. Wij lezen heel wat klachten over dit bedrijfje en hopen dat jullie kunnen tussenkomen.

Gewenste Oplossing:

Indien er geen facturen en aanmaningen meer worden verzonden.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Calatus B.V. in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Calatus B.V. een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Calatus B.V.

Heeft op 02 september 2014 om 09:31 geantwoord

Geboden Oplossing:

Abonnement is stopgezet. Dit is via e-mail aan de klant doorgegeven.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM