Klacht: Ongewenst ineens halfjaarabonnement

rwouda op 08 maart 2014 over Calatus B.V. in de categorie Boeken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 11 maart 2014
Reactie van het bedrijf:

Abonnement is stopgezet. Dit is via email doorgegeven aan de klant.

Categorie Boeken
Status Opgelost
Datum 8 maart 2014

Een klant ontving op 26 februari 2014 een betalingsherinnering van Calatus B.V. voor een halfjaarabonnement, waar zij niet om had gevraagd. Na het terugsturen van het ontvangen puzzelboek met een begeleidend schrijven, kreeg de klant te horen dat er geen sprake was van een proefabonnement, maar van een daadwerkelijk halfjaarabonnement. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

26-2-2014 krijgen we ineens een mail met een betalingsherinnering van Calatus b.v. te Veldhoven.

Hebben gelijk teruggemaild, maar daar krijg je geen antwoord op.

Bellen via een 0900- nummer hebben we niet gedaan. De datum 28-2-2014 krijgen we ineens puzzelboek met reclame van o.a. United Consumers. Dus let op!!

Deze editei hebben we aangetekent terug gestuurd met begeleidend schrijven dat het verboden is om zogenaamde aangegaande proefabonnementen te verlengen.

Dit is de reactie die we terug kregen:

Datum: 7 maart 2014

Uw klantnummer: 10795139

Geachte mevrouw Wouda,

In de Wet van Dam staat inderdaad dat proefabonnementen niet automatisch verlengd mogen worden. Maar u had geen proefabonnement. U had een halfjaarabonnement. Dat halfjaarabonnement startte op 03-01-2014 met een gratis cadeau-exemplaar. Daarna was er nog de gelegenheid om het aangegane abonnement te ontbinden. We hebben in alle communicatie steeds duidelijk aangegeven dat het over een halfjaarabonnement tot wederopzegging ging en niet over een proefabonnement.

Ik hoop u met deze uitleg voldoende van dienst te zijn geweest.

Met vriendelijke groet,

Klantenservice editie enigma

Editie enigma wordt uitgegeven door Calatus BV

KvK 17 22 11 28 – BTW nr. NL8191.50.903.B01 / BE0527.988.321

Postbus 377, 5500 AJ Veldhoven Nederland

Telefonisch bereikbaar van 10:00-13:00 uur / Vanuit Nederland 0900-2030123 en vanuit België 070-690054

ABN-AMRO 44.15.90.136 – IBAN nummer: NL87ABNA0441XXXXX6 – BIC: ABNANL2A

Betalingen naar banknummer 4415.90.136 t.n.v. Calatus BV o.v.v uw referentienummer 10795139

En vandaag 8-3-2014 de eerste Aanmaning!

Gewenste Oplossing:

Wij zijn hier niet in geintersseerd.

Dus Enigma: deze onzin annuleren graag.

Reactie van de melder van de klacht

12 jaren geleden - Vandaag duidelijk verdraaide bandopname gekregen van het callcenter. Mijn Vrouw zegt steeds hetzelfde en achtergrondgeluiden veranderen. Ook heb ik het gesprek onderbroken wat niet te horen is. Zie volgende reactie: Mevrouw L. Wouda Prins Bernhardplantsoen 11 4132 XK VIANEN UT Datum: 10 maart 2014 Uw klantnummer: 10795139 Geachte mevrouw Wouda, Enige tijd geleden bent u telefonisch benaderd door een callcenter medewerker. Deze heeft u een abonnement met cadeau-exemplaar op ons puzzelmagazine editie enigma aangeboden. Omdat er interesse was, zijn de afspraken (met uw toestemming) opgenomen. In de bijlage vindt u die gespreksopname. Omdat wij duidelijke communicatie belangrijk vinden, hebben wij u ook nog een bevestiging per e-mail op 21-12-2013 om 13:43 uur gestuurd, waarin nogmaals werd uitgelegd dat het abonnement enkel ontbonden worden in de 14 dagen na de verschijningsdatum 03-01-2014 van het gratis cadeau-exemplaar. Ook in de welkomstbrief bij uw cadeau-exemplaar is dit nog eens herhaald. Middels deze informatie hopen wij de twijfel over uw abonnement op editie enigma weg te nemen. Wij zien uw betaling graag per omgaande tegemoet. Het retoursturen van edities ontslaat u niet van deze betalingsverplichting, dus ik adviseer u om die te behouden. Hopende u hiermee voldoende te informeren. Met vriendelijke groet, Klantenservice editie enigma Editie enigma wordt uitgegeven door Calatus BV KvK 17 22 11 28 – BTW nr. NL8191.50.903.B01 / BE0527.988.321 Postbus 377, 5500 AJ Veldhoven Nederland Telefonisch bereikbaar van 10:00-13:00 uur / Vanuit Nederland 0900-2030123 en vanuit België 070-690054 ABN-AMRO 44.15.90.136 – IBAN nummer: NL87ABNA0441590136 – BIC: ABNANL2A Betalingen o.v.v uw referentienummer 10795139 ER IS GEEN CADEAU ONTVANGEN EN DE BEVESTIGINGSMAIL KREGEN WE INEENS BINNEN OP: 03/08/14 03:02 PM

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Calatus B.V. in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Calatus B.V. een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Calatus B.V.

Heeft op 11 maart 2014 om 07:47 geantwoord

Geboden Oplossing:

Abonnement is stopgezet. Dit is via email doorgegeven aan de klant.

Reactie van de melder van de klacht

12 jaren geleden - Gisteren deze mail verstuurd en alles is ineens opgelost: Beste Editie Enigma, Ons Dossier is nu in behandeling bij onze rechtsbijstand. De Juristen van Das rechtsbijstand nemen contact met u op. Tevens staan er nog 105 klachten voor u open op: http://www.klacht.nl/?s=Editie+Enigma Gaarne deze nog even te beantwoorden. Ook op Facebook, Tros Radar, Kassa, etc. wordt uw bedrijf uitvoerend besproken. Tevens zijn de bedrijven die met u een samenwerkingsverband hebben ingelicht. Ook deze wisten vreemd genoeg al van deze praktijken en u had ze beterschap beloofd. Dit is nu dus niet het geval en ook (bijv. United Consumers) komen bij u om opheldering vragen en u zal 105 recente klachten moeten verklaren. Dat er één klant per abuis vergeten is uw aangesmeerde Halfjaarabonnement op te zeggen is wel geloofwaardig, maar 105 klachten in de maand december tot Februari niet echt. Met vriendelijke groet, René Wouda En ineens deze mail: Geachte mevrouw Wouda, Uw abonnement is stopgezet, mocht u nog iets van editie enigma ontvangen, dan kunt u dat vernietigen. Wij hopen, dat uw klacht hiermede naar tevredenheid is opgelost. Met vriendelijke groet, Klantenservice editie enigma

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM