Klacht: Zomaar 3 jarige contract maken op mijn naam

malic op 17 september 2018 over Budget Energie in de categorie Energieleveranciers

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Budget Energie has resolved this complaint
Klacht opgelost op 9 oktober 2018
Reactie van het bedrijf:

Beste meneer Calkici, Wat vervelend om te horen dat u er eerder met mijn collega op 14 september niet uit bent gekomen. Zij was in de veronderstelling dat u akkoord was met de oplossing die zij u had geboden. Ik...

Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Status Opgelost
Datum 17 september 2018

Een klant van Budget Energie heeft een klacht ingediend over het zonder toestemming aangaan van een driejarig contract. Ondanks dat hij geen bevestiging per e-mail heeft ontvangen, beweert het bedrijf dat dit wel is gedaan. De klant is ook ontevreden over de beëindiging van zijn gasabonnement vanwege een verhuizing naar een woning zonder gasaansluiting, wat resulteert in een boete voor het vroegtijdig beëindigen van zijn contract.

Mijn Klacht:

Ik ben al meer dan 4 jaar klant van Budget energie, na eerste 3 jaarige contract hebben ze 1 jaar mijn contract verlengd, en 1 jaar later hebben ze zomaar 3 jarige contract gemaakt op mijn naam.
Ze zeggen via email aan mij doorgegeven maar ik heb geen email daarover gehad ergste is ik heb helemaal geen tostemming gegeven.
ik ben bezig met verhuizing, ik heb mijn verhuizing doorgegeven en ze zeggen bij mijn nieuwe huis geen gas aansluiting is (stadsverwarming) daardoor gas abonnement gaan ze beeindigen maar omdat ik 3 jaar contrackt heeft moet ik een boete betalen. daar door was ik boos en ik mijn hele abonnement beindigt met budget energie, en natuuurlijk moet ik daarvoor ook een boete betalen. Dit is puur goed geregelde diefstal meer niet.ik zou de boete betalen maar deze diefstal is niet acceptabel

Gewenste Oplossing:

zo grote bedrijf mischien rijk worden met mijn boete geld, maar eerlijkheid is belangrijjk , ik ben tevreden als ze mijn accord bewijs voor 3 jarige contract hebben aan mij laten zien of mijn geld terug sturen aan mij.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Budget Energie over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Budget Energie in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Budget Energie een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Budget Energie

Heeft op 09 oktober 2018 om 14:52 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste meneer Calkici,

Wat vervelend om te horen dat u er eerder met mijn collega op 14 september niet uit bent gekomen. Zij was in de veronderstelling dat u akkoord was met de oplossing die zij u had geboden.
Ik begrijp dat u inmiddels contact heeft gehad met onze klachtenafdeling en daar wel tot een oplossing bent gekomen. Ik vertrouw erop dat het nu adequaat en naar tevredenheid is afgehandeld.

Met vriendelijke groet,
Budget Energie Webcare

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij geschillen met uw energieleverancier kunt u naar de Geschillencommissie Energie. Leveranciers mogen geen onredelijke opzegboetes rekenen en moeten transparant zijn over tarieven.

Bron: ACM / Geschillencommissie Energie