Klacht: Schandalige afhandeling van defect

missisi op 26 augustus 2020 over Bol.com in de categorie Online Warenhuizen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Bol.com
Categorie Online Warenhuizen
Status Open
Datum 26 augustus 2020

Een klant heeft een laptop gekocht bij Bol.com die na zeven maanden defect raakte en niet meer opstartte. Ondanks drie reparaties bleef het probleem bestaan, waarbij de klant werd gevraagd zelf een BIOS-update uit te voeren, wat als onbegrijpelijk werd ervaren. De klant verloor het vertrouwen in de reparatieservice van Bol.com door de afhandeling van de defecten.

Mijn Klacht:

Op bol.com kocht ik een laptop die helaas na 7 maanden stuk ging en niet meer opstartte.

Tot 3x toe heb ik de laptop opnieuw ter reparatie op moeten sturen met telkens hetzelfde defect, omdat hij bij terugkomst nog steeds niet op wilde starten.

In de reparatierapporten stond vermeld dat een BIOS update het probleem zou verhelpen. Wat ik onbegrijpelijk vind is hoe je als bedrijf kunt verwachten dat de klant zelf de reparatie gaat uitvoeren, zonder dat zij over deze kennis beschikken, en dat terwijl de laptop bij voorbaat al niet opstart?
Dit was voor mij een teken dat de defect omschrijvingen van de klant niet gelezen werden. Mijn vertrouwen in de reparatieservice van Zes Goes was compleet weg.

Bij de vierde defectmelding sprak een bol.com medewerker van de klantenservice met mij af om het aankoopbedrag terug te storten, dit werd schriftelijk vermeld. Hier was ik blij om en ik stuurde de laptop terug.

Vervolgens kreeg ik pas na 7 dagen bericht. De reparateur liet doodleuk weten dat ik moest gaan betalen voor een vierde reparatie. Opeens zou de laptop niet meer onder de garantie vallen, omdat de BIOS door eigen toedoen zou zijn ontregeld. Hoe is dit mogelijk als de laptop überhaupt al niet opstart? De enige die hier toegang tot heeft kunnen hebben was de reparateur zelf!

Dit was gewoon niet de afspraak. Na contact met bol.com werd mij verteld dat de reparateur het voor het zeggen had en zij niks konden doen.
Toen ik ging informeren bij de reparateur kreeg ik ook nog eens de meest onvriendelijke reactie terug, er werd letterlijk gezegd: Het kost hun allemaal heel veel geld om de laptop te repareren en terug te sturen en ze konden niet aan de gang blijven.
Dus met andere woorden, als ze het niet op kunnen lossen -wat hun werk is- schuiven ze de verantwoording maar op de klant af? Het lijkt mij dat als hetzelfde defect zich maar blijft voordoen, dat het probleem dan dieper ligt.

Bol.com trok hun handen ervan af. 7 werkdagen lang heb ik contact gezocht en werd ik telkens van kastje naar de muur gestuurd. Pas toen mijn situatie bij de inkoopafdeling terecht kwam werd ik ineens snel geholpen en kreeg ik het verlossende bericht dat ze overgingen tot terugbetaling.

Het is dus fijn dat die kwestie is opgelost, maar de weg ernaar toe was ontzettend schandalig. Waarom had dit niet meteen zo gekund?
Het heeft me een zure nasmaak en veel stress gegeven, 3,5 maanden zonder laptop zitten terwijl je een bedrijf hebt is knap lastig.

Gewenste Oplossing:

Een excuses of tegemoetkoming voor de slechte en langdurige afhandeling van het proces zou op zijn plaats zijn geweest, want dit heb ik niet gehad. Ik hoop nog steeds op een reactie waarin word erkend dat dit niet zo had mogen gebeuren.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Bol.com

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Bol.com nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door missisi
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM