Klacht: Te laat

Bobkarin01 op 14 augustus 2020 over Bo-rent in de categorie Verhuur

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 2.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Bo-rent
Categorie Verhuur
Status Open
Datum 14 augustus 2020

Een klant arriveerde om 16.55 uur bij Bo-Rent om met spoed een luchtontvochtiger te huren, maar werd geïnformeerd dat het systeem al was afgesloten en dat hij de volgende dag terug moest komen. De klant ervaart dit als onvriendelijk en teleurstellend.

Mijn Klacht:

Ik kom om 16.55 bij Bo-Rent aan om met spoed een luchtontvochtiger te huren. Deze stond binnen, krijg ik van de medewerker te horen; daar staat hij maar wij hebben het systeem al afgesloten dus helaas u mag morgen terug komen. Lekker klant vriendelijk!!

Gewenste Oplossing:

Dat er met de klant meegedacht wordt. Ik snap dat het niet fijn is als er iemand om 16.55 binnen komt maar de zaak ik ook tot 17.00 geopend.

Beoordeling 2/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Bo-rent

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Bo-rent nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Bobkarin01
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM