Klacht: Te laat leveren

MayMei op 18 april 2014 over Babydump BV in de categorie Algemeen, Babykleding

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Babydump BV has resolved this complaint
Klacht opgelost op 18 april 2014
Reactie van het bedrijf:

GEBELD MET KLANT, EXCUSES AANGEBODEN , IS OVERMACHT IVM UITGESTELDE LEVERING LEVERANCIER. MEVROUW ACCOORD MET UITLEG.

Categorie Algemeen
Status Opgelost
Datum 18 april 2014

Een klant heeft een babykamer en kinderwagen besteld bij Babydump BV, met de verwachting dat deze eind maart geleverd zouden worden. Na meerdere vertragingen en onvriendelijke klantenservice-ervaringen, is de levering nu uitgesteld naar week 20, wat de klant frustreert en ertoe leidt om in de toekomst niet meer bij Babydump te bestellen.

Mijn Klacht:

Ik heb babykamer en kinderwagen begin maart bij Baby-dump besteld. Het afspraak is de bestelling in einde maart bezorgd zal worden. Later kreeg ik e-mail dat de bestelling niet in einde maart, pas eind april kan bezorgd worden vanwege vertraging kinderwagen. Eindelijk gisteren werd gebeld dat de levering op 29 april wordt gepland. Vandaag krijg ik alweer email dat de levering pas in week 19 geplaatst kan worden. Ik ging de baby-dump bellen om de leveringsdatum te vragen. De medewerker zei dat de levering alweer vertraagt, misschien pas week 20. Ik word helemaal gek van baby-dump. Ze blijven de levering verplaatsen. Iedere keer geeft baby-dump schuld aan andere mensen. Het personeel in de klantservice is ook onvriendelijk. Ik ga volgende keer erg niet meer iets bij baby-dump bestellen.

Gewenste Oplossing:

Er is nog geen oplossing, het is erg onterecht klantservice.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Babydump BV over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Babydump BV in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Babydump BV een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Babydump BV

Heeft op 18 april 2014 om 16:23 geantwoord

Geboden Oplossing:

GEBELD MET KLANT, EXCUSES AANGEBODEN , IS OVERMACHT IVM UITGESTELDE LEVERING LEVERANCIER.
MEVROUW ACCOORD MET UITLEG.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM