Klacht: verkeerd ingelicht over accu nog in garantie

gurol op 01 november 2012 over ANWB in de categorie Pechhulpdiensten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf ANWB
Categorie Pechhulpdiensten
Status Open
Datum 1 november 2012

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Ik ben verschillende keren bij de anwb wegenwacht geweest voor het testen van mijn accu en deze stuurde mij weer door naar de volkswagen garage toe want mijn accu zou goed zijn en het zou aan de toevoer liggen, ze hebben zelfs naar de volkswagengarage gebeld om dit te vertellen.Wij zijn toen weer naar de volkswagengarage gegaan en deze heeft toen mijn dynamo vervangen, maar de problemen met het starten was daarmee niet opgelost. Ze hebben weer mijn accu getest en deze was toch kapot.Ze hebben er nu ook een nieuwe accu erin moeten zetten en nu zijnde problemen opgelost.
Ik heb door de schuld van de ANWB veel extra kostenmoeten maken, terwijl als mijnaccu gelijk was vervangen dan had ik deze andere kosten niet heven makenwant ik heb pas 55.000 km gereden met mijn auto en dan hoeft normaal de dynamo nog niet te laten vervangen. Mijn auto was ook pas bij de anwb gekeurd.

Gewenste Oplossing:

Als u mij wat in de kosten tegemoet zou kunnen komen.
Ik had op accu nog garantie van een jaar bij de anwb.
Ik stuur een brief en wat bewijzen mee.
De accu was 2 jaar geleden wel vervangen door de wegenwacht en nu staat de meting nog lager als toen en nu is hij wel goed volgens de wegenwacht service.
Ik heb het bewijs van allebei de metingen nog als u deze zou willen hebben.
Ik heb verder geen problemen met de vriendelijkheid van de medewerkers ze zijn allemaal wel bereid om je te helpen en zijn heel aardig

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM