Klacht: Prijsverhoging 20%

Anneke Veldhuizen op 14 september 2014 over ANWB in de categorie Pechhulpdiensten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf ANWB
Categorie Pechhulpdiensten
Status Open
Datum 14 september 2014

Een lid van de ANWB uit zijn onvrede over de verplichte invoering van 2 dagen vervangend vervoer bij de woonplaatsservice, wat leidt tot een extra kostenpost van € 15,- per jaar. Hij vindt het onterecht dat deze optie niet meer vrijwillig is en vergelijkt de aanpak van de ANWB met de praktijken van andere bedrijven waarover zij zich vaak beklaagt. De klager vraagt zich af of de ANWB nog wel als vereniging functioneert.

Mijn Klacht:

ANWB gaat op woonplaatsservice verplicht 2 dagen vervangend vervoer invoeren zonder dat dit een keuze is zoals voorheen. Kosten € 15,- per jaar extra. Zonder reageren voor 15 november gaat dit automatisch in. De reactie houdt in, opzeggen op accepteren, ongehoord. Ik en veel anderen willen deze extra optie niet verplicht afnemen. ANWB doet nu precies hetzelfde zoals de ANWB zich beklaagd over de behandeling van de klant van andere bedrijven. Is de ANWB nog wel een vereniging???

Gewenste Oplossing:

De keuzemogelijkheid moet blijven zoals voorgaande jaren.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over ANWB

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over ANWB nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM