Klacht: Korting in winkel

Doewatjezegt op 03 augustus 2013 over ANWB in de categorie Pechhulpdiensten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf ANWB
Categorie Pechhulpdiensten
Status Open
Datum 3 augustus 2013

Een klant heeft schoenen gezien in de ANWB-winkel in Kanaleneiland met een sticker waarop 50% korting stond. Bij de kassa bleek de korting echter slechts 40% te zijn, wat leidde tot teleurstelling en de beslissing om de schoenen niet aan te schaffen. De klant beschouwt dit als misleidende reclame en is teleurgesteld in de organisatie.

Mijn Klacht:

Afgelopen zaterdag schoenen voor mij vrouw gezien inde Anwb store Kanaleneiland een paar mooie schoenen gezien en de korting op doos duidelijk een grote sticker met 50 procent korting .bij de kassa werden wij erop gewezen dat het maar 40 procent is waarop mijn vrouw zij maar er staat toch een duidelijke sticker op met 50 maar de jongedame zei dat het volgens de kassa maar 40 is.mijn vrouw is een principe vrouw en heeft ze toen niet genomen.mogen wij hiervan uitgaan misleidende reclame stunt .jammer ik had meer verwacht van jullie organisatie

Gewenste Oplossing:

Dat jullie de schappen in de winkel goed nazien voor het te koop aan te bieden.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over ANWB

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over ANWB nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM