Klacht: Lounge set

Naomitremelo op 05 april 2017 over Action in de categorie Huishoudelijke winkels

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
🔄 In behandeling
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Action
Status In behandeling
Datum 5 april 2017

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Op 27/3/17 heb ik een lounge set gekocht voor €219 nu zie ik dat deze in reclame staan voor €179 vanaf 5/4/17 dit is een verschil van €40 misschien kunnen jullie hier niet veel aan doen maar het zal voor mij de laatste keer zijn dat ik in een action winkel iets koop van deze waarde.

Gewenste Oplossing:

Als het zou mogelijk zijn om het verschil terug te betalen aangezien er maar een week verschil op zit.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Action

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Action in behandeling genomen

Bericht van Action

9 jaren geleden - Geachte heer, mevrouw, Hartelijk dank voor uw bericht. Uw klacht zal via deze website niet in behandeling genomen worden. Wij verzoeken u hierbij het bericht rechtstreeks naar Action te sturen. Voor de mogelijkheden om in contact te komen met ons, verwijzen wij u graag naar onze website met de contactgegevens: https://www.action.nl/over-action/klanten-service/. Met vriendelijke groet, Team Webcare Action

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM