Klacht: Ex gebruikt doorlopend krediet

tabasco69 op 28 mei 2018 over ABN AMRO in de categorie Banken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 12 juni 2018
Reactie van het bedrijf:

Op 29 mei hebben wij vanuit ABN AMRO Webcare deze klacht in behandeling genomen. In onze reactie hebben wij uitleg gegeven over mogelijkheden om de tenaamstelling van een doorlopend krediet te wijzigen. Naar aanleiding van dit bericht hebben wij geen...

Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf ABN AMRO
Categorie Banken
Status Opgelost
Datum 28 mei 2018

Een klant van ABN AMRO heeft een doorlopend krediet afgesloten met zijn ex-partner in 2003, maar heeft hier nooit gebruik van gemaakt. Na hun scheiding in 2005 blijft de klant aansprakelijk voor het krediet, wat leidt tot problemen met zijn BKR-registratie en het kopen van een huis. Pogingen om het krediet op naam van de ex-partner te zetten zijn tot nu toe niet succesvol geweest.

Mijn Klacht:

In 2003 heb ik een doorlopend krediet afgesloten met mij ex waarvan in ik 2005 ben gescheiden,maar ik heb nog nooit gebruik van dit krediet gemaakt.
Nu blijkt dat ik nog steeds aansprakelijk ben terwijl ik er niks mee doe en hij er gewoon gebruik van maakt?
Beetje raar dat na de scheiding ik nog steeds aansprakelijk ben en ik hierdoor een streepje achter mijn naam heb bij BKR waardoor ik beperkt ben in het kopen van een huis
hijzelf is hertrouwd.Afgelopen zaterdag zijn we naar de amro gegaan om te kijken of het krediet op zijn naam kan(hij heeft al 13 afgelost)maar schijnbaar kan en mag dit niet
dat zou betekenen dat ik mijn hele leven aansprakelijk zou zijn?

Gewenste Oplossing:

Dat het krediet gewoon op zijn naam staat en ik van het contract af ben.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door ABN AMRO in behandeling genomen

Bericht van

7 jaren geleden - Beste Sebastiaan, Ik kan me voorstellen dat het een onaangename verassing is wanneer je erachter komt dat er nog een krediet op je naam staat. Zeker wanneer dat je belemmerd in het kopen van een huis. Ik geef je graag meer uitleg over de mogelijkheden. Wanneer je een gezamenlijk krediet afsluit ben je hier beiden voor aansprakelijk, ondanks dat jezelf het krediet niet gebruikt. Je hebt namelijk wel beiden het contract ondertekend en je kan via de bank geld opnemen van het krediet. Je geeft aan dat er al gekeken is of het krediet op 1 naam kan worden gezet. Jammer dat dit niet kan. Ik leg dit ook graag aan je uit. Bij het aangaan van dit krediet hebben wij een bedrag geleend aan 2 personen. De hoogte van dit krediet is daarnaast goedgekeurd op basis van de inkomsten van 2 personen. Als er een krediet op 1 naam moet worden gezet, wordt er opnieuw een berekening gemaakt. We willen namelijk zekerheid dat de persoon die het krediet wilt overnemen voldoende inkomsten heeft om het krediet alleen te kunnen dragen. Voor de bank is het namelijk een risico omdat we bij betaalproblemen de bank het geld in plaats van bij 2 personen nog maar bij 1 persoon kan terughalen. Aangezien je aangeeft dat er al is bekeken of het krediet op 1 naam gezet kan worden en dit niet het geval is, kunnen jullie overwegen om het krediet op te heffen. Dit kan als een van beiden het gehele krediet inlost. Ik hoop dat jullie er samen uit komen. Mocht je nog vragen hebben, laat het me dan weten. Met vriendelijke groet, Philippine ABN AMRO Webcare

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat ABN AMRO een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

ABN AMRO

Heeft op 12 juni 2018 om 09:30 geantwoord

Geboden Oplossing:

Op 29 mei hebben wij vanuit ABN AMRO Webcare deze klacht in behandeling genomen. In onze reactie hebben wij uitleg gegeven over mogelijkheden om de tenaamstelling van een doorlopend krediet te wijzigen. Naar aanleiding van dit bericht hebben wij geen reactie meer ontvangen. Om die reden sluiten wij deze klacht.

tabasco69

Heeft op 05 juli 2018 om 18:38 geantwoord

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

wij zijn nu aan he proberen om het doorlopend krediet een opname stop te geven daar het al is afgelost naar 18000(ipv 29000) dat is namelijk gunstiger met een huis kopen.,Maar wat schetst de verbazing,dit word niet geaccepteerd door de bank???Dus je bent verplicht om het op 29000 te houden terwijl al een deel is afgelost?Dit is echt de omgekeerde wereld.Als dit niet opgelost kan worden gaan we het via de media aanpakken.Waarom zo moeilijk,we willen niet meer geld maar juist minder??

Alle klachten die gemeld zijn door tabasco69
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM