Mijn Klacht:
Geachte mevrouw of heer,
Ik wend mij tot de directie van ABN AMRO Verzekeringen en ABN AMRO Private Banking in haar rol als intermediair.
Ik treed op namens de erfgenamen van de heerA.J. H. Bergstein.
De heer mevrouw Bergstein van Waes zijn zeer goede relatie geweest van ABN AMRO Private Banking Nijmegen. Ze waren een totaal relatie die zowel met vermogen, hypotheek en verzekeringen bij u zaken deden gedurendehun hele leven dat spijtig genoeg in 2016 tot een einde kwam (beiden overleden in 2016).
Nadat alle formaliteiten geregeld zijn hebben wij als erfgenamen de hypotheek afgelost en de woning ter verkoop aangeboden. Het betreft een landhuis uit 1939 met rietgedekte kap welke bij ABN AMRO verzekeringen verzekerd is onder polis 48.28.03.665
Ondanks een goede woning markt is dit object wat lastiger te verkopen omdat eind 2016 de gemeente Tiel heeft aangegeven het pand een monumenten status te geven. Dit heeft ertoe geleid dat we eind 2017begin 2018 de vraagprijs hebben verlaagd van 1,4 naar 1,2 mln (overeenkomstig de woz waarde). Helaas is een potentiele koper op het laatste moment afgehaakt en onlangs hebben we besloten de verkoop prijs verder te verlagen naar ca 990.000. Oftewel: de kinderen doen er alles aan om het pand te verkopen maar door de bijzondere situatie (onduidelijkheid over monumentale status) en de waarde van de woning hebben we enige tijd nodig om een koper te vinden.
ABN AMRO Verzekeringen heeft zich coulant opgesteld maar maakt nu een vervelende wending en is niet langer bereidt de verzekering te verlengen na 2752019. Hierdoor plaatst ABN AMRO ons in een onmogelijke situatie. Immers zonder track record (er is nog nooit geclaimd onder de verzekering, zelfs stormschade aan bomen is door erfgenamen betaald, waardoor er veel verdiend is door ABN AMRO aan deze verzekering) is het lastig om een dergelijke woning ergens onder te brengen.
Het woonhuis wordt beheerd (wekelijks) en de tuin wordt bijgehouden (eveneens wekelijks) en om eventuele risico’s te mitigeren zijn we bereidt om het huis te verhuren via gerennommeerde anti-kraak instantie.
Dit alles heeft echter niet geleid tot een verandering van standpunt van ABNAMRO Verzekeringen hetgeen wij erg betreuren. Ook ABN AMRO Private Banking schiet tekort in haar rol als adviseur en kan geen zorg dragen voor alternatieve verzekering. Het is ons als erfgenamen nooit duidelijk gemaakt dat we deze grote problemen zouden krijgen (risico dat pand niet langer verzekerd is) en dat is de reden dat wij nu formeel een directieklacht indienen.
Wij betreuren het zeer dat een langjarige relatie op deze manier wordt beeindigd en kunnen het risico van niet verzekerd zijn niet accepteren.
Namens de erfgenamen,
Karin Bergstein
Gewenste Oplossing:
De erfgenamen zijn tevreden als de verzekering verlengd wordt. Hierbij is het voor ons acceptabel als we de woning dienen te verhuren.

