Klacht: Bedrog marktplaats-advertentie

FatimaAoulad op 23 januari 2020 over ABN AMRO in de categorie Banken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 24 januari 2020
Reactie van het bedrijf:

Beste FatimaAoulad, Wat vervelend dat je met internet oplichting te maken hebt. Ik kan me voorstellen dat je het liefst je geld terug wilt. Ik leg je graag uit wat er aan de hand is en wat je nu kan...

Bedrijf ABN AMRO
Categorie Banken
Status Opgelost
Datum 23 januari 2020

Een klant heeft op 19 januari 2020 een bedrag van 106,95 euro overgemaakt voor de aankoop van een Philips Airfryer XXL via Marktplaats. Na de betaling is de verkoper, onder de naam Hansje uit Klazienaveen, niet meer bereikbaar en is de advertentie verwijderd. De klant heeft aangifte gedaan bij de politie en hoopt op ondersteuning van ABN AMRO.

Mijn Klacht:

Zondag 19 januari 2020, 14.27 uur heb ik een geld bedrag van 106, 95 euro overgemaakt via tikkie naar NL13 ABNA 0506 4173 44. [Omschrijving 000165118991 0030004798390844 van Etten NL13 BUNQ 2041 4217 70 x4910 pasnr.028].
Dit mede een aankoop op marktplaats.nl, immers een Philips Aairfryer XXL. Nu lees ik diverse berichten op marktplaats.nl dat het bedrog is. Sinds ik het bedrag het overgemaakt heb ik meermaals contact gezocht op desbetreffende site, tevergeefs. De advertentie Philips Airfryer XXL nieuw conditie onder naam van Hansje uit Klazienaveen bestaat immers eveneens niet meer.

Na overboeking bedrag van 106, 95 euro is er geheel vanuit zijn kant niet meer gecommuniceerd (radio stilte).

Ik heb hier eveneens aangifte over gedaan bij de politie en hoop ook dat jullie wat voor mij kunnen betekenen.

Bankrekeningnummer verkoper: van Etten NL13 BUNQ 2041 4217 70

Gewenste Oplossing:

Gewenste Oplossing:
Graag mijn overgemaakte geldbedrag van 106,95 euro terug(boeken) van bankrekeningnummer verkoper van Etten NL13 BUNQ 2041 4217 70.

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door ABN AMRO in behandeling genomen

ABN AMRO

Heeft op 24 januari 2020 om 11:18 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste FatimaAoulad,

Wat vervelend dat je met internet oplichting te maken hebt. Ik kan me voorstellen dat je het liefst je geld terug wilt. Ik leg je graag uit wat er aan de hand is en wat je nu kan doen.

Tikkie is een betaaldienst waarmee je gemakkelijk geld over kan maken. Iedereen in Nederland kan hier gebruik van maken. Het is alleen voor ons vooraf niet in te zien met welke reden iemand Tikkie gebruikt en de persoon betrouwbaar is.

Net zoals bij alle andere betalingen waar je zelf akkoord voor geeft, kan deze betaling niet teruggehaald worden. Dit is namelijk alleen mogelijk bij een doorlopende incasso. Daarom is het goed dat je hiervan aangifte hebt gedaan bij de politie. De bank waar de Tikkie gebruiker bankiert (in dit geval Bunq) krijgt vanuit het politie meldpunt internetoplichting aangiftes die tegen hun eigen klanten zijn gedaan. De afdeling veiligheidszaken van de betreffende bank en de politie starten een onderzoek naar de betreffende rekeninghouder. Aan de hand van de uitkomsten worden er maatregelen tegen deze persoon genomen.

Neem hierover ook contact op met Tikkie! Dit kan via het Whatsappnummer 06-13768528.
Maak van van de betaling een foto met daarin alle details van de afschrijving. Tikkie achterhaalt de gebruiker en onderneemt ook stappen.

Met vriendelijke groet,

Elvira
ABN AMRO Webcare

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat ABN AMRO een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Alle klachten die gemeld zijn door FatimaAoulad
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM