Klacht: vaste klanten belonen met thuisvoordeel

drentina op 31 maart 2021 over Essent in de categorie Energieleveranciers

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Essent is working on this complaint
🔄 In behandeling
Klanttevredenheid: 5.0/10 ★★★☆☆
Bedrijf Essent
Status In behandeling
Datum 31 maart 2021

Een klant van Essent, die al 29 jaar bij het bedrijf is, uit zijn onvrede over het ontbreken van het thuisvoordeel dat beloofd wordt aan vaste klanten. Ondanks eerdere problemen met de klantenservice, ontving hij dit jaar geen informatie over zijn recht op een presentje, zelfs niet na een follow-up via e-mail. Essent heeft bevestigd dat hij geregistreerd staat voor het thuisvoordeel, maar er is onduidelijkheid over de oorzaak van de problemen.

Mijn Klacht:

Ben al 29 jaar klant bij Essent en dus behoor ik tot de doelgroep die beloont wordt met thuisvoordeel. De slogans van Essent zelf zoals energie van vandaag, direct geregeld en energie van je betrouwbare energieleverancier blijken echter niet van toepassing te zijn bij het thuisvoordeel dat vaste klanten zouden moeten genieten. Zou afgelopen januari weer recht hebben op een presentje maar al wat er kwam geen berichtje van Essent (ook niet in de spambox). Dus er op 10 februari jl. maar eens een mail aan gewaagd. Hier kwam op 11 februari de reactie op dat ik wel geregistreerd sta voor het thuisvoordeel en dat bij de betreffende afdeling navraag gedaan zou worden waarom het bij mij mis is gegaan (evenals vorig jaar dezelfde periode met ook dezelfde problemen met de klantenservice overigens) en dat men erop terug zou komen. Op 24 februari nog steeds niks gehoord en dus maar opnieuw een mail gestuurd en deze keer nam men niet eens de moeite meer om met een reactie te komen (hoezo direct geregeld). Dus afgelopen week maar eens contact gezocht via een klachtenformulier en zowaar kwam er nu wel vlot een reactie. Ik werd verzocht om telefonisch contact op te nemen om te kijken of we gezamenlijk tot een oplossing kunnen komen. Ik had echter heel duidelijk in mijn klacht aangegeven dat ik GEEN telefonisch contact wil vanwege persoonlijke redenen. Dus opnieuw een reactie gestuurd en dat ze maar met een voorstel moeten komen op dit probleem op een nette wijze op te lossen. Krijg ik de volgende reactie terug: wellicht is de mail in de spambox teruggekomen of is hij bij ons gebounced vanwege een blokkade. U bent op de juiste manier bij ons aangemeld en ik verwacht dat u met de volgende actie ook met thuisvoordeel kan. meedoen. Geen woord meer over een mogelijke oplossing en zelfs geen excuses. Dit doet mij wel heel erg denken aan: ze heffen het glas, deden een plas en alles bleef zoals het was. Kortom: naar mijn beloning als trouwe klant kan ik fluiten en zelfs excuses aanbieden is teveel van het goede. Als Essent denkt dat ze op deze manier moeten omgaan met trouwe klanten dan is het hele thuisvoordeel geen lang leven meer beschoren en gaan er velen overstappen naar een andere energieleverancier die haar klanten wel serieus neemt.

Gewenste Oplossing:

Ik wil graag in de eerste plaats erkenning van Essent dat ze de plank in deze kwestie volledig mis hebben geslagen (evenals vorig jaar) en sowieso excuses voor de bijzonder klantonvriendelijke bejegening. Voorts wil ik alsnog op enige wijze iets ontvangen via het thuisvoordeel (wat dat is laat ik aan Essent zelf over).

Beoordeling 5/10 star-3 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Essent over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Essent in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Essent een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Bericht van Essent

5 jaren geleden - Beste Drentina, Super vervelend dat je dit zo ervaren hebt, mijn excuses hiervoor. Ik kan me goed voorstellen dat je hier graag erkenning in wilt. Naar aanleiding van jouw klachtenformulier, welke je op 30-03-2021 bij ons hebt ingediend, is de klacht door onze klachtenafdeling in behandeling genomen. Hierbij zal er binnen 2 werkdagen contact met je worden opgenomen, zodat er samen gekeken kan worden naar een oplossing. We zijn je niet vergeten en de klacht is in behandeling. In ieder geval bedankt voor je geduld tot zover 💐 Met vriendelijke groet, Noura Webcare Essent

Alle klachten die gemeld zijn door drentina
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij geschillen met uw energieleverancier kunt u naar de Geschillencommissie Energie. Leveranciers mogen geen onredelijke opzegboetes rekenen en moeten transparant zijn over tarieven.

Bron: ACM / Geschillencommissie Energie