Klacht: Aanmelding onder valse voorwendselen

Stam24 op 11 december 2018 over Essent in de categorie Energieleveranciers

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Essent has resolved this complaint
Klacht opgelost op 19 december 2018
Reactie van het bedrijf:

Beste Stam24, Jammer om te horen dat Gas Licht Vergelijkers u benaderd heeft met een foutieve aanbieding. We hadden de klacht eerder doorgegeven aan onze MKB afdeling. Zij geven aan dat de klacht met u besproken is en dat zij...

Bedrijf Essent
Status Opgelost
Datum 11 december 2018

Een klant van Essent heeft een klacht ingediend over een onterecht aanbod dat hij ontving via een vergelijkingssite. Na het aangaan van het contract ontdekte hij dat de beloften niet klopten en dat de kosten veel hoger waren dan aanvankelijk voorgesteld. Ondanks zijn verzoek om het contract te ontbinden, kreeg hij geen gehoor van Essent, ondanks juridisch advies dat aangaf dat hij onder consumentenrecht valt.

Mijn Klacht:

Door gas licht vergelijkens benaderd met een aanbod dat veel voordeliger leek dan later in het contract bleek. Ook meerdere beloftes gedaan die niet waar bleken te zijn! Maar toen was bandopname al afgerond en is er door mij ja gezegd tegen de (onjuiste aanbieding) die achteraf totaal niet bleek te kloppen en vele malen duurder was.
Heb meteen de volgende dag contact opgenomen met Essent maar kan volgens essent niet zomaar onder het contract uit omdat het een zakelijk contract betreft. Heb hierop juridisch advies ingeschakeld en blijkt dat we gewoon onder het consumenten recht vallen omdat het ons woonhuis betreft en er vanuit ons huis niet gewerkt wordt.
Ook na dit te hebben doorgegeven bij Essent, wordt er geen gehoord gegeven aan mijn verzoek om het contract te ontbinden omdat het onder valse voorwendselen is aangeboden!

Gewenste Oplossing:

Ik wil dat Essent ons contract ontbindt, heb binnen 1 dag al bezwaar gemaakt en volgens het consumenten recht mag ik binnen 14 dagen annuleren. Dat wij een kvk nummer hebben betekent niet automatisch dat we een zakelijk contract op ons woonhuis willen!

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Essent over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Essent in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Essent een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Essent

Heeft op 19 december 2018 om 11:31 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste Stam24,

Jammer om te horen dat Gas Licht Vergelijkers u benaderd heeft met een foutieve aanbieding.

We hadden de klacht eerder doorgegeven aan onze MKB afdeling. Zij geven aan dat de klacht met u besproken is en dat zij geannuleerd hebben. U heeft hiervan een bevestiging gekregen.

Ik vertrouw erop dat de kwestie naar tevredenheid is opgelost met onze MKB afdeling.

Met vriendelijke groet,

Ron
Essent webcare

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij geschillen met uw energieleverancier kunt u naar de Geschillencommissie Energie. Leveranciers mogen geen onredelijke opzegboetes rekenen en moeten transparant zijn over tarieven.

Bron: ACM / Geschillencommissie Energie