Klacht: Aanbieding: Oneerlijk beeld

JoostMulder op 13 maart 2018 over Essent in de categorie Energieleveranciers

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Essent is working on this complaint
🔄 In behandeling
Bedrijf Essent
Status In behandeling
Datum 13 maart 2018

Dhr. Ben Deelman heeft contact gehad met Essent voor een aanbieding om over te stappen. Tijdens het gesprek werd hij gevraagd naar zijn voorkeuren en na het bespreken van zijn verbruik, bleek de aanbieding van Essent € 224,- lager te zijn dan zijn huidige leverancier. Echter, na het ontvangen van de aanbieding via e-mail, ontdekte hij dat de tarieven niet overeenkwamen met die van andere aanbieders, die vergelijkbare tarieven hanteerden maar met een hoger jaarbedrag.

Mijn Klacht:

Dhr. Ben Deelman van Essent aan de telefoon gehad voor het oversluiten naar Essent.
Tijdens het gesprek werd er aan me gevraagd wat ik belangrijk vond. De tarieven of jaarlijkse kosten. Ik heb het laatste aangegeven.
Na doorlopen van mijn verbruik stroom en gas kwam het totaalbedrag op € 1916 uit. Ruim € 224,- Lager dan de aanbieding van mijn huidige leverancier. Klinkt goed.

Ik heb aangegeven een aanbieding te wensen en niet het sluiten van het product d.m.v. opname op band. Dit werd al lastig aangezien opname op een band moest. Na weigeren heb ik alsnog een aanbieding via de mail gehad.

In de aanbieding staan de tarieven vermeldt en het jaarbedrag. Niet het verbruik. Na vergelijken van tarieven met andere aanbieders, blijken de partijen met vergelijkbare tarieven op een veel hoger jaarbedrag uit te komen als de aanbieding van Essent.

Gisteren heeft dhr. Ben Deelman mij teruggebeld om de aanbieding te formaliseren. Bij confrontatie met het feit dat met mijn verbruik de genoemde tarieven niet corresponderen met het jaarbedrag, gaf hij uiteindelijk aan dat hij met andere verbruikswaarden heeft gerekend dan besproken. Bij narekenen bleek het jaarbedrag ook ruim 250,- hoger uit te komen

Ik heb aangegeven dit zeer oneerlijk te vinden en op deze wijze zeker geen zaken wens te doen.
Waarop hij aangaf vast een vergissing te hebben gemaakt en graag een nieuwe aanbieding te sturen.
Dit heb ik geweigerd en het gesprek beëindigd.

Zeer oneerlijke voorstelling.
Ik vind het ook een schande dat een partij als Essent zich leent voor dit soort zaken.

Gewenste Oplossing:

Essent excuses maakt voor haar werkwijze.

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Essent over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Essent in behandeling genomen

Bericht van Essent

8 jaren geleden - Geachte heer Mulder, Bedankt dat u ons inlicht. Ik kan me voorstellen dat u het oneerlijk vind dat er op deze manier zaken is gedaan met u. Mijn excuses dat het op die manier is gegaan. Ik schrik ervan dat er een foutief verbruik is gehanteerd. Ik ben blij dat je mij inlicht want dit is absoluut niet de bedoeling. Het is altijd fijn als de klant het exact verbruik weet. Dit wordt dan gekoppeld met onze tarieven. Nadat de berekening is gemaakt en de kosten helder zijn, kan de klant zelf een keuze maken. Wij hebben vertrouwen in hetgeen wat we bieden. Daarnaast kan ik u verzekeren dat dit niet onze reguliere werkwijze is. Ik heb u zojuist gebeld om u persoonlijk te woord te staan. Onder andere om u te helpen met de berekening. Jammerlijk genoeg kreeg ik u niet aan de lijn. Ik zal ervoor zorgen dat ik intern een melding maak om soortgelijke situaties te voorkomen. Dit is op dit moment mijn voornaamste intentie. Uw onvrede is meer dan terecht en wij vinden het jammer om te zien dat we een potentiele klant zijn verloren. Mag ik de stoute schoenen aantrekken door te vragen om naar onze website te gaan? Daar ziet u wat we allemaal te bieden hebben en kunt u, vanzelfsprekend, uw verbruik invullen. Dit laat ik uiteraard geheel aan u over. Namens Essent bied ik hierbij mijn oprechte excuses aan. Als u nog vragen hebt, neem dan gerust contact met ons op. Ik hoop u voldoende te hebben geïnformeerd. Met vriendelijke groet, Webcare Essent

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij geschillen met uw energieleverancier kunt u naar de Geschillencommissie Energie. Leveranciers mogen geen onredelijke opzegboetes rekenen en moeten transparant zijn over tarieven.

Bron: ACM / Geschillencommissie Energie