Klacht: De Keuken is niet compleet

Tulsa op 23 januari 2017 over KeukenConcurrent in de categorie Keukenleveranciers

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
KeukenConcurrent has resolved this complaint
Klacht opgelost op 10 april 2018
Reactie van het bedrijf:

Beste meneermevrouw, Uit onze administratie blijkt dat deze melding op klacht.nl nog open staat. Graag sluiten wij deze af en vernemen het graag van u als wij u nog ergens mee van dienst kunnen zijn. Met vriendelijke groet, Yasmin -...

Categorie Keukenleveranciers
Status Opgelost
Datum 23 januari 2017

Een klant van KeukenConcurrent heeft een klacht ingediend over de levering van hun keuken, waarbij een kast in plaats van een vaatwasser was afgesproken. De klant stelt dat de contactpersoon later beweerde dat de kast niet geleverd zou worden en dat er extra kosten aan verbonden waren, wat leidde tot frustratie. De situatie is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Vorige jaar November hebben wij Keuken Beatles van Keuken concurrent van vestiging leidendrop. Het was prima afgesproken en wij waren accord.op 1 december 2016 was keuken bezorgen en 2 december is die gemaakt.

In dat keuken wij hebben geen vaatwasser besteld maar een kast in plaats van omdat daar geen gaat zou staan bij de keuken .
Maar nu onze contactpersoon van leidendrop joren zeg dat wij geen kast krijgen en wij hebben een gaat in de keuken. Ik werd helemaal gek van zijn leugen.
Ik heb hem gebeeld toen zij hij Ha mevrouw u krijg een kast maar die gesprek heb ik niet opgenomen en later in de email schrijf hij dat ik extra moet betalen anders krijgen wij niks.

Wat is dit nou eigenlijk. Wij spreken geen goed Nederland en wij kunnen ook niet naar hogere beril daar gaat hij profiteer van.

Wij hebben nooit gewild zo leilijk keuken met een gaat. Wij zijn echt machteloos. Ik hoop dat ik door u hulp weer een complete keuken krijgen.

Ik hoor graag van u wat ik verder moet doen.

Gewenste Oplossing:

Ik was eerste tevereden waneer de meneer zeg dat alles goed komt maar nu jammer dat ik bij hun ben gegaan om de keuken te kopen.

In de foto heb ik de gat duidelijk waar wij kast willen hebben.

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar KeukenConcurrent over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door KeukenConcurrent in behandeling genomen

Bericht van KeukenConcurrent

9 jaren geleden - Beste meneer/mevrouw, Wat vervelend om te vernemen dat u niet tevreden bent over uw keuken zoals deze nu bij u staat. Ik heb uw bericht doorgestuurd aan mijn collega's van de afdeling klantenservice, zij nemen hierover contact met u op. Met vriendelijke groet, Yasmin - Webcare KeukenConcurrent

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat KeukenConcurrent een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

KeukenConcurrent

Heeft op 10 april 2018 om 16:10 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste meneermevrouw,

Uit onze administratie blijkt dat deze melding op klacht.nl nog open staat. Graag sluiten wij deze af en vernemen het graag van u als wij u nog ergens mee van dienst kunnen zijn.

Met vriendelijke groet,

Yasmin - Webcare KeukenConcurrent

Alle klachten die gemeld zijn door Tulsa
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM