Mijn Klacht:
Ik voel mij echt in de steek gelaten door Essent!
Het probleem speelt al een jaar dus ik zal proberen zo duidelijk mogelijk te beschrijven waar het over gaat. Op een gegeven moment kwam ik erachter dat ik bijna het gehele voorschot van het jaar terug kreeg met de eindafrekening. Hier heb ik meerdere telefoontjes aan gewijd. Essent bleef echter iedere keer volhouden dat ik nauwelijks stroom verbruikte. Ik heb vaker duidelijk gemaakt dat dit echt niet zo kon zijn maar er werd niet geluisterd. De medewerkers van Essent vonden het ook wel vreemd maar er werd verder niks uitgezocht. Ik heb bijna elke keer dat ik een medewerker sprak de meterstand af moeten lezen welke uit 6 cijfers bestond. Essent bleef volhouden dat dit 5 cijfers waren. Het 6e cijfertje was vast een getal achter de komma. Ik heb meerdere malen aangegeven dat dit niet zo was. Er stonden echt 6 cijfers op mijn meter. Na meerdere malen contact had ik op een gegeven moment een mevrouw aan de lijn die snapte dat er echt iets niet klopte (dat dacht ik). Zij beloofde mij dat ze er achteraan zou gaan, want ze zag dat ik echt al vaak contact had opgenomen. Toen ik haar vroeg of ze mij alsjeblieft wilde helpen, waren haar letterlijke woorden: \\\\\\\”Mevrouw ik sta erom bekend dat als ik mij ergens in vast bijt ik niet meer los laat.\\\\\\\” Dit vond ik fijn om te horen. Zou er dan eindelijk een oplossing komen? Deze mevrouw vroeg mij om een foto van mijn meterstand op te sturen. Dit zou zij dan intern gaan bespreken en ze zou mij zo snel mogelijk terug bellen. Je raadt het al.. Niks meer gehoord. Na een aantal weken ben ik toch maar weer gaan bellen en toen zeiden ze dat ik niks gestuurd had. Ik was er zo klaar mee dat ik het een hele tijd maar heb laten gaan. Het kostte mij zoveel energie. Een paar maanden later heb ik toch maar weer eens gebeld. Toen kreeg ik iemand aan de telefoon die zei dat ik contact op moest nemen met de metereigenaar. (Hoezo van het kastje naar de muur?!) Dit heb ik gedaan en bij de metereigenaar werd mij verteld dat ik een foto moest sturen van de meter. Zo gezegd zo gedaan. Ondertussen weer contact met Essent opgenomen waar ik na veel moeite eindelijk wel een keer serieus genomen werd. De meneer die ik toen sprak heeft echt zijn best voor mij gedaan. Hij vertelde mij ook dat de email met de foto van de meter wel aangekomen was. Daar was 4 maanden later nog niks mee gedaan. Uiteindelijk bleek na contact van Essent met de metereigenaar dat mijn meterstand inderdaad 6 cijfers bevatte. Dit bleek al jaren verkeerd te gaan en ik moest een bedrag van rond de 2300 euro betalen. Er werd mij verteld dat dit alleen in zes termijnen kon. Ik heb toen gezegd dat dat gewoon niet ging. Uiteindelijk mocht het in 12 termijnen. Wat neerkomt op bijna 200 euro per maand dit is gewoon heel erg veel geld. Toch was ik blij dat er eindelijk duidelijkheid was. Nu kon ik na een jaar van betalen gewoon weer fijn leven.
Aan het begin van de week kreeg ik echter een email dat ik mijn verbruik kon bekijken. Ik heb ingelogd op mijn Essent en ik zag tot mijn grote schrik dat ik zo\\\\\\\’n 11000 euro aan stroom had verbruikt in 8 maanden tijd. Ik kreeg de schrik van mijn leven. Natuurlijk gelijk gebeld met Essent. Ook weer heel het verleden uitgelegd maar ik moest mij vooral niet druk maken want dat kon gewoon niet kloppen. Het advies was weer dat ik de metereigenaar moest bellen. Dit heb ik de volgende dag, na een nacht nauwelijks slapen, dan ook gedaan. Hier vertelden ze mij dat ze begrip hadden voor mijn frustratie maar dat dit een probleem van Essent is en dat Essent contact met hen op moet nemen. Ook zei deze mevrouw nog dat ze het handelen van essent erg vervelend voor mij vond. (Ook zij noemde het bekende van het kastje naar de muur)
Ik was er zo van van slag dat ik op mijn werk Essent gebeld heb. Deze keer kreeg ik een mevrouw die ook pas na 20 minuten snapte dat er echt iets niet klopt. Ik heb uitgelegd dat ik behoorlijk gefrustreerd en boos ben. Ik heb zelfs zitten huilen aan de telefoon. (Baalde ik ontzettend van maar het levert me zo veel stress op). Deze mevrouw zou het doorsturen naar de afdeling service en er ook een klacht van maken. Zij beloofde mij diezelfde dag of de ochtend daarna contact op te nemen. Ik heb gisteren en vandaag met mijn telefoon in mijn zak rondgelopen op mijn werk maar zoals ik al verwachtte heb ik niks gehoord. Dit, terwijl ik nog aan deze mevrouw gevraagd heb of ze mij alsjeblieft iets wilde laten horen. Na een belofte van haar heb ik opgehangen.
Ieder normaal mens snapt dat dit niet normaal is.
Ik dacht er van af te zijn na die forse naheffing maar nu begint het gezeur opnieuw.
Er zijn ook nog een aantal dingen die mij dwars zitten maar waarvan ik niet meer weet waar ze in dit verhaal passen. Bijna elke keer als ik Essent belde werd er geprobeerd mij ook een contract voor gas aan te smeren. (Hallo!!! Ik bel met een klacht). Ook is er verbaasd gereageerd op het feit dat ik niet eerder geconstateerd heb dat mijn meter uit 6 cijfers bestond. Ik heb toen uitgelegd dat mijn ouders deze standen altijd door gaven maar dat die overleden zijn en dat ik denk dat rond die tijd de meter van 5 naar 6 cijfers is gegaan dus over de ton. Toen heb ik zelfs nog een soort van op mijn donder gehad want het contract had op mijn naam moeten staan. Sorry maar ik betaal elke maand netjes dus doe niet zo moeilijk. Ook vind ik het erg vreemd dat als ik 11000 euro aan stroom verbruik er niet even naar mij gebeld wordt om te vragen hoe dat kan.
Al met al ben ik zeer ontevreden, ontzettend gefrustreerd en heeft dit mij echt veel stress gekost. Ik heb geen vertrouwen meer in Essent.
Gewenste Oplossing:
Ik wil ik dat het zo snel mogelijk opgelost wordt want het is ronduit schandalig dat dit al zo lang duurt.
Ook vind ik een financiële vergoeding terecht. Essent heeft mij erg veel tijd, geld en energie gekost.
Tot slot hoop ik ook van harte dat er iets van mijn verhaal geleerd wordt. Dit valt niet te controleren maar ik hoop echt oprecht dat Essent mijn verhaal intern bespreekt.


