Klacht: Wanneer krijg ik eindelijk mijn pakket?

Fleur Schoones op 28 november 2015 over DPD in de categorie Koeriersbedrijven en post

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
✅ Klacht opgelost op 2 december 2015
Reactie van het bedrijf:

Beste Fleur, Wat vervelend om te horen dat je pakket is teruggestuurd terwijl je meerdere malen je adres hebt doorgegeven. Dat was uiteraard onnodig, onze excuses hiervoor. Ik snap dat je je pakket alsnog wilt ontvangen. Ik adviseer je om...

Bedrijf DPD
Status Opgelost
Datum 28 november 2015

Een klant heeft op 15 november kleding besteld bij MissGuided, maar kreeg op 17 november te horen dat het adres niet duidelijk was. Na meerdere pogingen om contact op te nemen met DPD en geen reactie te ontvangen, ontdekte de klant op 27 november dat het pakket terug was gestuurd naar het Verenigd Koninkrijk zonder verdere communicatie.

Mijn Klacht:

Op 15 november heb ik kleding bestelt bij MissGuided in Engeland. Op 17 november kreeg ik een email van MissGuided dat mijn adres niet duidelijk was en ik DPD moest contacten, dus dat had ik gedaan. Ik had het uitgelegd en mijn adres mee gestuurd. Mijn email zou worden doorgestuurd naar het internationale team omdat het blijkbaar een export pakketje was. Maar op 21 november had ik nog steeds niks gehoord en had ik nog een e-mail gestuurd, nog een keer kreeg ik te horen dat mijn email zou worden doorgestuurd naar het internationale team, ze zouden zo snel mogelijk contact met mij zoeken. Op 27 november had ik nog steeds niets gehoord en mijn pakket was ook nog niet geleverd. Op de pagina waar je je pakket kan volgen zag ik dat mijn pakket terug was gestuurd naar de UK. Niemand had dit mij vertelt of uitgelegd. Ik heb 3x mijn adres gestuurd en hij word nog naar de UK teruggestuurd. DPD stuurde mij een email terug nadat ik weer contact had gezocht, en vertelde mij dat inderdaad mijn pakket naar de UK was terug gestuurd en ik nu weer MissGuided moest contacten. Dit heb ik vandaag dan ook gedaan maar ik vind het echt belachelijk dat ik te lang op een pakket moet wachten terwijl ik netjes alle informatie door stuur. Iedereen me vertelt dat ze zo snel mogelijk contact met mij zoeken en me op de hoogte houden. Ik vind het belachelijk om zo lang te moeten wachten en er slecht word gecommuniceerd. Ook dat mijn pakket ineens terug word gestuurd. Ik heb er al wel voor betaald en dat baart me zorgen, dat ik er niks meer van terug zie. Ik baal hier echt heel erg van, om zoveel rompslomp te hebben aan een pakket.

Gewenste Oplossing:

Ik ben tevreden als DPD zijn excuses aan bied voor het zo slordig om gaan met klanten. Het kan zijn dat het ook aan MissGuided ligt maar ik snap er niks van dat het zo moeilijk is om mijn pakket naar mij te laten bezorgen als ik al meerdere keren mijn adres heb gestuurd. Verder wil ik graag dat mijn pakket bezorgd word. Verder eis ik geen schade vergoeding maar ze mogen me best wel iets sturen zodat ik niet meer zo pissig ben. Ik zou het pakket graag ook nog voor kerst willen hebben.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door DPD in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat DPD een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

DPD

Heeft op 02 december 2015 om 16:30 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste Fleur,

Wat vervelend om te horen dat je pakket is teruggestuurd terwijl je meerdere malen je adres hebt doorgegeven. Dat was uiteraard onnodig, onze excuses hiervoor.

Ik snap dat je je pakket alsnog wilt ontvangen. Ik adviseer je om hierover contact op te nemen met je verzender en de mogelijkheden te bespreken. Het is aan je verzender om te bepalen of je hiervoor eventuele bezorgkosten betaalt. De verzender kan een eventuele vergoeding met ons bespreken.

Laat het weten als je verder nog vragen hebt.

Met vriendelijke groet,
Charlotte

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als uw pakket niet aankomt, is de verkoper verantwoordelijk — niet de bezorgdienst. U heeft recht op een nieuw product of volledige terugbetaling.

Bron: ConsuWijzer / ACM