Klacht: niet vermelde afwezigheid 27februari tot 27mei

jverweij op 28 juli 2015 over NS in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 15 september 2015
Reactie van het bedrijf:

klant heeft verschillende keren contact gehad met de klantenservice van NS en heeft antwoord gekregen op zijn vragen. Wij sluiten daarom deze klacht.

Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf NS
Categorie Openbaar Vervoer
Status Opgelost
Datum 28 juli 2015

Een man van 72 jaar klaagt over een boete van 40 euro die hij ontving van NS, ondanks dat hij had aangegeven van 27 februari tot 27 mei niet in Nederland te zijn. Hij ontdekte pas op 19 mei, na terugkomst in Rotterdam, dat er brieven waren gestuurd, terwijl de rekening al op 15 mei was betaald. De klager voelt zich benadeeld door de gang van zaken en uit zijn frustratie over de behandeling van kwetsbare klanten door NS.

Mijn Klacht:

netjes aangegeven dat ik van 27februari tot 27mei niet in Nederland zou zijn ze konden dit niet vinden dus een gehandicapte man van 72jaar 40euro agtroffelen voor te late betaling ik was 19mei in Rotterdam vond 3brieven 2van ns en een van groenewegen toen was de rekening al betaald namelijk op 15mei de ns kan aleen hun Eigen fouten verdoezelen maar de zwaksten onder ons zijn de dupe van de graaicultuur van ns ik schaam me dood om in de trein te stappen bij zulke mensen je geef netjes aan dat je niet in Nederland ben maar dartword niet genoteerd dus plukken hoe moet je anders aan je bonus komen steeds boete,s krijgen waar moet je dat verhalendus bij mij

Gewenste Oplossing:

menselijk blijven en ook naar de rede zien of de boete terecht is voor zo,n groot bedrijf zo houd je de treinen vol even denken wat is de oorzaak en een exuus is ook op zijn plaats we leven in 2015 menselijk blijven is heel moeilijk dat is bij de n s de slogan

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over NS

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door NS in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat NS een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

NS

Heeft op 15 september 2015 om 10:28 geantwoord

Geboden Oplossing:

klant heeft verschillende keren contact gehad met de klantenservice van NS en heeft antwoord gekregen op zijn vragen. Wij sluiten daarom deze klacht.

Reactie van de melder van de klacht

10 jaren geleden - Er is niets opgelost ze liegen gewoon dat is duidelijk ns als de bladeren vallen rijden er bijna geen treinen öf niet op tijd in andere landen waar de winters kouder zijn hebben ze geen problemen het enigen wat ze doen is zakken vullen kijk maar naar Limburg en de italianen

jverweij

Heeft op 17 april 2018 om 14:03 geantwoord

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

ns is graaicultuur ik heb bewezen dat ik niet in nederland was maar geld is belankrijker dan oplossing

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten