Klacht: Verlenging

Mandy1974 op 04 april 2015 over Vodafone in de categorie Mobiele Telefonie

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Vodafone
Categorie Mobiele Telefonie
Status Open
Datum 4 april 2015

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Op 2 Februari een verzoek om vervroegd te verlengen gedaan bij Vodafone loyalty.Dit zou binnen 5 dagen geregeld zijn,echter na 11 dagen nog steeds niets.Vervolgens de verlenging geannuleerd.Op 21 Februari per post toch een nieuw contract gekregen wat tot 2017 loopt,maar geen telefoontoestel.Nu ben ik al 6 weken bezig om de verlenging ongedaan te maken,maar Vodafone wil eerst het toestel terug wat ik nooit ontvangen heb.Bij Post.nl is te zien dat het toestel aangemeld is voor verzending en nooit bezorgd is.Gevolg:Vodafone doet er helemaal niets mee en stuurt ons van ’t kastje naar de muur terwijl het contract op 2017 blijft staan.

Gewenste Oplossing:

Ik ben tevreden als de einddatum van 't contract teruggedraaid wordt.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Vodafone

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Vodafone nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie