Klacht: Fout berekening jaarafrekening. De laksheid, onwelwillendheid en domheid zijn niet te geloven!

ikbaalvanessent op 14 januari 2015 over Essent in de categorie Energieleveranciers

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Essent has resolved this complaint
Klacht opgelost op 5 februari 2015
Reactie van het bedrijf:

Beste, U heeft aangegeven op klachtenkompas dat het probleem nu opgelost is. Rond 9 februari ontvangt u van ons het bedrag. Met vriendelijke groet, Angelique Essent Klantenservice Webcare

Bedrijf Essent
Status Opgelost
Datum 14 januari 2015

Een klant van Essent uit zijn frustratie over de foutieve berekening van zijn jaarafrekening en de gebrekkige klantenservice. Hij roept andere gebruikers op om hun jaarafrekeningen goed te controleren en waarschuwt voor de onwilligheid en incompetentie van de medewerkers van Essent. Ondanks zijn lange klantrelatie ervaart hij problemen met de verwerking van zijn verbruikscijfers.

Mijn Klacht:

Ik post mijn ervaringen met Essent op dit forum (en andere fora) om andere gebruikers aan te sporen hun jaarafrekeningen goed te controleren. Ook wil ik iedereen waarschuwen voor de laksheid, onwelwillendheid en het onvermogen van de werknemers van Essent om een probleem van een (trouwe) klant te begrijpen en op te lossen. Sta je op het punt een energieleverancier te kiezen, dan kan ik je Essent van harte afraden.

Het probleem kan in 2 alinea’s samengevat worden:

Sinds juni 2010 ben ik op mijn thuis adres klant van Essent. Ik heb een dubbele teller voor dag en nachtstroom. Mijn beginstand van de dagteller is 51364 kWh en de eindstand in december 2013 is 58124 kWh, wat een verbruik van 6760 kWh oplevert. Voor de nachtteller geldt: 32575, 39122 en 6547 kWh. Mijn probleem met Essent is veroorzaakt door een verwisseling van de dag- en nachtstroom meterstanden. Daardoor kreeg ik een naheffing over de periode juni 2010 – december 2013.

Doordat de meterstanden verwisseld zijn (ik laat even in het midden wiens schuld dit is), heb ik het nachttarief voor de dagstroom en het dagtarief voor de nachtstroom betaald. Gezien het verschil in verbruik over deze jaren (dat IK er klant ben!) slechts 213 kWh is, zou dit dus een kleine correctie moeten opleveren. Doordat Essent alleen naar het verschil in eindstanden van de meters kijkt, moet ik echter enorm bijbetalen: 58124-39122= 19002 kWh. Dit vermenigvuldigd met het verschil in tarieven kost mij uiteindelijk ongeveer 420 euro netto.

Om de een of andere reden kunnen de medewerkers van Essent niet begrijpen dat ze niet naar de eindstanden moeten kijken, maar naar het verbruik. Daarbij komt dan ook nog dat ze mij vragen een berekening te sturen (die ik keurig en overzichtelijk in Excel gemaakt heb) en er vervolgens niets mee doen. Sterker nog, toen ik na 2 weken besloot om er eens een telefoontje aan te wagen vertelde Marieke (van Essent) mij doodleuk dat die niet is aangekomen. Op mijn suggestie om hem nog eens naar haar te mailen kreeg ik als respons dat hij toch maar in de postkamer blijft liggen, dit is immers ook met de eerste berekening gebeurd…?!

In plaats van te proberen hun fout te begrijpen (lijkt mij toch niet zo complex?) probeerde ze mij de schuld in de schoenen te schuiven omdat ik verkeerde meterstanden doorgegeven zou hebben. Ik ben er van overtuigd precies volgens de instructies gehandeld te hebben, maar zelfs als het mijn fout was verandert dat niets aan hun foute berekening. Bovendien konden zij vanaf het eerste moment al zien dat mijn meterstanden omgedraaid zijn, mijn ouders (de vorige klanten op hetzelfde adres) hadden namelijk wel de juiste eindstanden op de eindafrekening staan. En een teruglopende meter zou toch een paar alambelletjes moeten doen afgaan…

Hoewel ik op 19 december al aan gaf dat de rekening niet klopte schreef Essent wel op 7 januari 336 euro van mijn rekening af. Uiteraard heb ik dit ogenblikkelijk gestorneerd, maar de laksheid, onverschilligheid en brutaliteit waarmee dit gebeurt vind ik ongelofelijk. Vooral ook omdat ik een paar dagen eerder nog een (tot op de dag van vandaag onbeantwoord gebleven) mailtje had gestuurd of iemand al naar mijn berekening gekeken had.

Verder is het natuurlijk verschikkelijk irritant als je een keer of 6 hetzelfde verhaal aan de telefoon moet vertellen om vervolgens met een kluitje het riet in gestuurd te worden. En voordat er opgehangen wordt, wordt er nog wel geprobeerd een wurgcontract aan je te verkopen. Steek die energie liever in het oplossen het probleem!

Ik heb nu al mijn vertrouwen in Essent verloren en denk dat het toch maar eens tijd wordt om te kijken voor een betrouwbaar bedrijf….

Gewenste Oplossing:

Wanneer op zeer korte termijn het juiste bedrag berekend wordt. Essent ben ik spuugzat, je wordt elke keer als je ze opbelt met een kluitje het riet in gestuurd. Zonder mensen te willen beledigen denkt ik oprecht dat de medewerkers daar gewoon te dom zijn om een jaarafrekening op te stellen..

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Essent over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Essent in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Essent een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - De melder van de klacht heeft zojuist de oplossing van Essent beoordeeld.

Essent

Heeft op 05 februari 2015 om 15:16 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste,

U heeft aangegeven op klachtenkompas dat het probleem nu opgelost is. Rond 9 februari ontvangt u van ons het bedrag.

Met vriendelijke groet,

Angelique
Essent Klantenservice
Webcare

ikbaalvanessent

Heeft op 05 februari 2015 om 15:34 geantwoord

Essent loopt wel een beetje op de zaken vooruit. Zolang ik het geld nog niet ontvangen heb is er niets opgelost. Ze zeggen dat het rond 9 februari overgemaakt wordt, maar mijn vertrouwen in Essent is dermate laag dat ik het probleem nog niet als opgelost zou willen bestempelen voordat ik daadwerkelijk het geld ontvangen heb.

Typerend was het dat ik de ochtend nadat ik mijn verhaal online heb gedeeld wel serieus genomen wordt. Jammer dat het op deze manier moest. Voor mij is het absoluut een reden om het eens bij een andere leverancier te gaan proberen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij geschillen met uw energieleverancier kunt u naar de Geschillencommissie Energie. Leveranciers mogen geen onredelijke opzegboetes rekenen en moeten transparant zijn over tarieven.

Bron: ACM / Geschillencommissie Energie