Klacht: ns groep retour

[email protected] op 17 november 2014 over NS in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 20 november 2014
Reactie van het bedrijf:

klacht vastgelegd, geen restitutie geboden

Bedrijf NS
Categorie Openbaar Vervoer
Status Opgelost
Datum 17 november 2014

Een klant van NS ondervond problemen bij het kopen van een e-ticket voor een groepsretour via de computer, omdat betaling met een Visa card niet mogelijk was. Hierdoor moest de klant vier losse dagretours kopen op het station, waar wel met de Visa card kon worden betaald, maar geen groepsretour beschikbaar was. De klant vond deze situatie onlogisch.

Mijn Klacht:

Ik wilde een e-ticket ns groep retour via mijn computer van 55.00 euro voor 4 personen voor zondag 16 november, maar bleek dat ik niet met mijn visa card kon betalen.
Dit vond ik vreemd.
Hierdoor was ik gedwongen om op het station 4x een losse dagretour te kopen van 32.20 per stuk = 128.80 + 4.00 = 132.80 totaal.
Tot mijn verbazing zag ik dat ik daar wel met mijn visa card kon betalen maar dan weer geen groepsretour.
Dit vind ik dus niet kloppen.

Gewenste Oplossing:

Ik zou het op prijs stellen als het verschil, 132.80 - 55.00 = 77.80 gecompenseerd zou worden.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door NS in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat NS een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

NS

Heeft op 20 november 2014 om 13:01 geantwoord

Geboden Oplossing:

klacht vastgelegd, geen restitutie geboden

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten