Klacht: Kon niet in Breda komen dus ook niet naar school

Ron Derksen op 12 september 2014 over NS in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
✅ Klacht opgelost op 29 september 2014
Reactie van het bedrijf:

Registratie van de klacht en deze doorgegeven aan de verantwoordelijke afdeling. Meer kunnen we helaas niet voor meneer doen.

Bedrijf NS
Categorie Openbaar Vervoer
Status Opgelost
Datum 12 september 2014

Een reiziger heeft herhaaldelijk problemen ervaren met de NS, waardoor hij regelmatig te laat op school aankomt. Tijdens een reis van Elst naar Breda ondervond hij vertragingen door een stilstaande trein in Den Bosch en een gebrek aan verbindingen vanuit Eindhoven. Dit resulteerde in het missen van zijn college en extra wachttijden tijdens zijn terugreis.

Mijn Klacht:

Beste NS,
Dit is niet de eerste keer dat ik niet op tijd op mijn school kan komen. Vandaag weer een typisch geval van de NS problemen. Ik vertrok vanuit Elst naar Breda. In Den-Bosch stopte de trein wegens problemen. Ik moest omreizen via Eindhoven. Eenmaal daar aangekomen bleken de treinen vanaf Eindhoven naar Breda niet te rijden. Ik had hierdoor mijn college al gemist. Eenmaal terug in Den bosch reisde ik door naar Elst. Bij Nijmegen stopte de trein alweer omdat de vertraging te groot was geworden. Alle tussengelegen stations (Nijmgen-Lent, Elst en Arnhem-Zuid werden overgeslagen. Ook hier moest ik weer wachten. Ik vind het nu weleens goed geweest vandaar dat ik jullie een bericht stuur.

Gewenste Oplossing:

Als ik op tijd en op een normale manier op mijn eindbestemming kan komen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door NS in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat NS een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

NS

Heeft op 29 september 2014 om 09:26 geantwoord

Geboden Oplossing:

Registratie van de klacht en deze doorgegeven aan de verantwoordelijke afdeling. Meer kunnen we helaas niet voor meneer doen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten