Klacht: Incasso ontvangen Essent, 2 jaar na dato

Robbekke815 op 15 juli 2014 over Essent in de categorie Energieleveranciers

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Essent has resolved this complaint
Klacht opgelost op 17 juli 2014
Reactie van het bedrijf:

Geachte Robbekke815, Op 10 juli 2014 heeft u een klacht ingediend op www.klacht.nl omtrent de openstaande betalingen. De vordering is overgedragen aan deurwaarder Hoist. Uw klacht kunnen wij niet in behandeling nemen. U dient uw klacht kenbaar te maken aan...

Bedrijf Essent
Status Opgelost
Datum 15 juli 2014

Na een verhuizing in 2012 kreeg de klager rekeningen van Essent op zijn nieuwe adres, terwijl hij de gegevens online wilde aanpassen. Na meerdere telefoongesprekken, waarin hij zijn situatie telkens opnieuw moest uitleggen, erkende een medewerker dat het probleem aan beide kanten lag. Uiteindelijk leidde dit tot een oplossing, waarna de klager besloot zijn contract bij Essent op te zeggen.

Mijn Klacht:

1 Juli 2012 ben ik verhuisd naar een nieuw adres, mijn exvriendin bleef wonen in de huurwoning waar we samenwoonden. Ik had een klantnummer op beider naam aan laten maken bij Essent en we betaalden via een gezamenlijk rekeningnummer.Doordat ik bij Essent wilde blijven, de gegevens via Essent online aan kunnen passen, maar vervolgens kreeg ik rekeningen van het oude adres op mijn nieuwe adres. Volgens Essent kon je die gegevens namelijk niet online veranderen, Na heel wat telefoontjes, waarin je iedere keer weer een ellenlang verhaal uit moet leggen,omdat ze je in het begin niet geloven,en zelfs de spot met je drijven, uiteindelijk iemand aan de lijn gekregen die toegaf dat het probleem aan beide kanten lag en daarmee tot een oplossing gekomen.Op zijn advies heb ik opgezegd bij Essent en vervolgens zou hij dan uitzoeken wat ik volgens hen dan nog moest betalen en dat verwerken in de eindafrekening, deze rekening kreeg ik dan ook in maart 2013, en heb ik vervolgens netjes betaald. Eindelijk van het gedoe af dus,zou je denken. Nee dus. Na dus anderhalf jaar totaal niks meer van Essent te hebben gehoord, kom ik terug van 3 weken vakantie,lag er een incassobrief van GGN in de bus, ik had het voorschot van Juli 2012 niet betaald. Twee dagen later lag de volgende brief al in de bus, met een verhoging van de aanmaningskosten. Ondertussen had ik al naar Essent gebeld met de vraag hoe dat kon,nadat ik in maart vorig jaar al een definitieve afrekening had ontvangen,en betaald. Daarbij stond ik nog onder mijn oude klantnummer gewoon in hun systeem,kon nog gewoon inloggen en mijn eind en jaarafrekeningen inzien….Het antwoord van de desbetreffende persoon…”Dat kan niet!” Dus ik zeg,”dan kijk maar eens even en dan zie je dat ik notabene op dit moment ingelogd ben!”…..”Ja ,ik zie het,das gek, maar desondanks kan ik u niet helpen meneer,wij hebben alles in handen gegeven van GGN en u moet maar daarheen bellen”. “Dus als ik het goed begrijp zie jij dat de fout bij jullie ligt,maar ondanks dat moet ik het probleem vervolgens maar oplossen bij GGN.” Helaas wel meneer, ik kan er hier namelijk niks aan doen”. Oke dan……In ieder geval, dan maar naar GGN bellen…..Na 14 minuten wachttijd de telefoon maar weer opgelegd, omdat ze vanwege de lange wachttijd het advies gaven om op hun site naar de rubriek mijn incasso te gaan om daar de klacht in te dienen, Daar kreeg ik echter het volgende te zien…..”op dit moment kan niet gebruik gemaakt worden van mijn incasso,probeert u het later nog eens”…….Zucht……het probleem is dus nog niet opgelost, terwijl de fout gewoon bij Essent ligt. De rekening die ze me stuurden is notabene het voorschot van juli 2012, toen was ik al woonachtig in mijn nieuwe huis.

Gewenste Oplossing:

Ik ben tevreden als ze ze me uit hun systeem verwijderen en de incasso terugtrekken, in de eindafrekening van maart 2013 zat alles verwerkt volgens hen zelf en na betaling had ik uit hun systeem verwijderd moeten worden. Ook heb ik daarna nooit enige schrifelijke correspondentie van hun gehad ,waaruit moest blijken dat er nog iets bij hun openstond, dan had ik namelijk de gelegenheid gehad om dit recht te trekken, zo'n incasso van uit het niets is dus zeer onterecht en ga ik dus ook niet betalen!Bijgevoegd is de eindafrekening van maart 2012.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Essent over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Essent in behandeling genomen

Reactie van de melder van de klacht

11 jaren geleden - Volgens mij snappen ze het zelf niet meer, de reactie blijft uit. Ondertussen met GGN contact gezocht en alle bewijsstukken naar hun gestuurd.....Jajan we blijven er mee bezig,heerlijk al die nutteloz tijd, bedankt ESSENT.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Essent een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Essent

Heeft op 17 juli 2014 om 13:35 geantwoord

Geboden Oplossing:

Geachte Robbekke815,

Op 10 juli 2014 heeft u een klacht ingediend op www.klacht.nl omtrent de openstaande betalingen.

De vordering is overgedragen aan deurwaarder Hoist. Uw klacht kunnen wij niet in behandeling nemen. U dient uw klacht kenbaar te maken aan Hoist. Zij zullen vervolgens contact met Essent opnemen.

U kunt hen van maandag tot en met vrijdag bereiken van 8.30 uur tot 17.00 uur.

Telefoon: 088-1414000
E-mail: [email protected]

U kunt hen als volgt schriftelijk bereiken:

Hoist Finance
Postbus 1242 5200 BG 's-Hertogenbosch

Met vriendelijke groet,
Dave
Essent Klantenservice Webcare

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij geschillen met uw energieleverancier kunt u naar de Geschillencommissie Energie. Leveranciers mogen geen onredelijke opzegboetes rekenen en moeten transparant zijn over tarieven.

Bron: ACM / Geschillencommissie Energie