Klacht: geen internet

jorfy1963 op 13 juni 2014 over Ziggo in de categorie Alles-in-1

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Ziggo
Categorie Alles-in-1
Status Open
Datum 13 juni 2014

Een klant van Ziggo ervaart al twee maanden problemen met zijn internetverbinding. Na herhaaldelijk bellen en het aanvragen van een nieuw modem, blijft de situatie onopgelost en moet hij telkens opnieuw wachten op updates, terwijl hij wel voor de service betaalt. De klant is ontevreden over de communicatie en de geboden oplossingen.

Mijn Klacht:

Zit al twee maanden met bijna geen internet gebeldmoet je als op nieuw opstarten niet ja maar de lijn is goed ja maar geen internet ja wat voor modum heb u o dat is een oude zullen u een nieuwe sturen binnen vijf dagen hen u hem niets he weer bellen weer het hele vejaal even na vragen hoe dat nouw modum zoek weer vief dagen wachten als hij er dsn niet is teruch bellen nou ja weer bellen noiw het is heel druk want iedereen wil die aanbieding nieuw mofum en ipad nou dat xou ik ook wel willen moet ook zolang wachten maar nee moet mar weer afwachten of ik een nieuw modum krijg bel maar over tien dagen teruch fijn bijna geen internet wel betalen en een vergoeding nee dus fijn je ziggo

Gewenste Oplossing:

Nieuwe modum en ook een vergoeding in de vorm van die aanbieding met een ipad

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Ziggo

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Ziggo nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door jorfy1963
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie