Klacht: Wat een oplichting!

robsum op 05 oktober 2014 over Zorgtoeslag.nl in de categorie Adviesbureau

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 27 oktober 2014
Reactie van het bedrijf:

Geachte heer/mevrouw, Onlangs ontvingen wij via Klacht.nl het bericht dat u niet tevreden zou zijn over de dienstverlening van Zorgtoeslag.nl, wat wij betreuren. Tevens geeft u aan dat de aanvraag niet goed verwerkt zou zijn. Wij hebben contact met de...

Categorie Adviesbureau
Status Opgelost
Datum 5 oktober 2014

Een consument meldt dat zijn zoon €24,50 heeft betaald aan Zorgtoeslag.nl, maar tot nu toe geen zorgtoeslag heeft ontvangen. Hij beschrijft de situatie als oplichting, omdat het bedrijf geld int en de dienstverlening niet goed geregeld lijkt te zijn. Bovendien merkt hij op dat er nu zelfs €29,50 in rekening wordt gebracht aan andere gebruikers die denken dat ze met een officiële overheidswebsite te maken hebben.

Mijn Klacht:

Ook mijn zoon is er ingetrapt en in april is er bij hem €24,50 van zijn rekening afgeschreven door deze site/bedrijf. En zorgtoeslag heeft hij tot op heden nog niet ontvangen. Ze innen wel geld maar goed geregeld is er niets, daar kan hij alsnog zelf achteraan!

En ik zie dat men nu zelfs €29,50 berekend aan de goedgelovige kinderen die er intrappen en denken dat ze op een site van de overheid zijn!

Gewenste Oplossing:

Wanneer ze het geld terugstorten naar mijn zoons rekening en alle gegevens van mijn zoon wissen in hun bestanden en dat ze duidelijk op hun site aangeven dat het geen site van de overheid is en dat het geld kost!

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Zorgtoeslag.nl in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Zorgtoeslag.nl een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Zorgtoeslag.nl

Heeft op 27 oktober 2014 om 11:42 geantwoord

Geboden Oplossing:

Geachte heer/mevrouw,

Onlangs ontvingen wij via Klacht.nl het bericht dat u niet tevreden zou zijn over de dienstverlening van Zorgtoeslag.nl, wat wij betreuren.
Tevens geeft u aan dat de aanvraag niet goed verwerkt zou zijn. Wij hebben contact met de Belastingdienst gehad waaruit blijkt dat de zorgtoeslag naar aanleiding van de aanvraag via Zorgtoeslag.nl is beschikt op 21 mei. Omdat er geen rekeningnummer bekend was bij de Belastingdienst is de uitbetaling op 2 oktober jongstleden gestart. Wij vermelden op onze website dat het nodig is om een rekeningnummer door te geven wanneer er nog niet eerder toeslagen zijn ontvangen.

Uw klacht betreft een aanvraag uit april van dit jaar. Graag hadden wij het van u vernomen op het moment dat de zorgtoeslag volgens u niet goed was verwerkt zodat wij in staat waren geweest dit te onderzoeken.

Mocht u op dit moment nog vragen of opmerkingen hebben over de zorgtoeslag, neemt u dan gerust contact met ons op.

Met vriendelijke groet,
Zorgtoeslag.nl

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM