Klacht: OPLICHTERS

ontevredenik op 27 augustus 2014 over Zorgtoeslag.nl in de categorie Adviesbureau

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 21 januari 2015
Categorie Adviesbureau
Status Opgelost
Datum 27 augustus 2014

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

mijn dochter heeft zorgtoeslag aan gevraagd omdat ze nu 18 is geworden.
Ze doet alles lekker makkelijk via mijn mail adres omdat ik dagelijks wel even kijk. NU wil het geval dat de mensen van zorgtoeslag ,haar proberen 29,00 euro afhandig te maken. wat allemaal overbodig is omdat de zorgtoeslag al was aangevraagd.
het is toch de bedoeling dat het meisje geld KRIJGT en niet NOG meer hoeft te betalen ( ze leert nog en heeft dus geen geld)

Gewenste Oplossing:

ik ben tevreden als het bedrag van 29,00 euro in de prullenbak verdwijnt en dat er geen aanmaningen of boetes achteraan komen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Zorgtoeslag.nl in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Zorgtoeslag.nl een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM