Klacht: niet nakomen van de aanbieding

joke de weerdt op 10 maart 2019 over Yves Rocher in de categorie Verzorgingsprodukten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Status Open
Datum 10 maart 2019

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

ik krijg van U een folderaanbiedingmaar als ik invul mijn bestelling voor 1 en 1 gratis betaal ik de gewone prijs.En ik heb contact gehad met de klantenservice en die vind het ook niet kloppen,maar helaas wordt er niets aan gedaan om mij als klant ,wat ik misleidendereclame vind,tegemoed te treden.Bij deze wil ik dat U mij uit het klantewnbestand verwijderd,aangezien ik mij behoorlijk genomen voel,en dat na jaren klant te zijn geweest.

Gewenste Oplossing:

als jullie de afgesproken aanbieding nakomen.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Yves Rocher

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Yves Rocher nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM