Klacht: Niet het aangekochte produkt ontvangen.

C.G.Z op 21 november 2020 over Yunexpress in de categorie Koeriersbedrijven en post

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Yunexpress
Status Open
Datum 21 november 2020

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Ik had een 4d laser besteld. 11 gratis.€39.00 Bij magazijnstunts.nlWat krijg ik?Een plastic speelgoed geval van €1.00. Ik heb meerdere gesprekken gevoerd via mail. Ik moet het terug sturen met track tracé om het geld terug te krijgen. Nou, dat is nog duurder dan het speelgoed ding. Vanaf dat ik heb aangegeven dat zijn een goed bedrijf zijn voor een tv programma heb ik geen reactie meer gekregen. Dus: een groot bedrijf dat mensen goud belooft maar nog geen eens bladgoud verkoop.
Vr.gr. Chris uit Zwolle.

Gewenste Oplossing:

Wanneer zij gewoon de €39.00 terug storten.

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Yunexpress

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Yunexpress nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door C.G.Z
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als uw pakket niet aankomt, is de verkoper verantwoordelijk — niet de bezorgdienst. U heeft recht op een nieuw product of volledige terugbetaling.

Bron: ConsuWijzer / ACM