Klacht: zeer slechte service en bedrog 12 januari 2016

Deent op 15 januari 2016 over Woonenergie B.V. in de categorie Energieleveranciers

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Woonenergie B.V. has resolved this complaint
Klacht opgelost op 11 februari 2016
Reactie van het bedrijf:

Geachte mevrouw Rigter, De betalingsbewijzen hebben we bekeken, maar daarin heeft u elke keer 1 maand te laat betaald. Er ontbreekt 1 maand, vandaar de achterstanden en de bijkomende kosten. Verder kunnen wij er dan ook niets aan doen, aangezien...

Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Status Opgelost
Datum 15 januari 2016

Een klant van Woonenergie B.V. ervaart ernstige problemen met de klantenservice en beschouwt de situatie als bedrog. Na een te late betaling van een voorschotnota in april 2015, ontving de klant in oktober 2015 een incassobrief voor een openstaande rekening van 140 euro, waarvan de verhoging zonder waarschuwing was doorgevoerd. Ondanks betaling aan het incassobureau, ontving de klant opnieuw een schrijven van Woonenergie over dezelfde openstaande rekening.

Mijn Klacht:

In april 2015 was ik door omstandigheden iets te laat met betalen van mijn voorschotnota van 100 euro, deze heb ik toen meteen met de rekening van mei 2015 betaald. Tot mijn grote verbazing kreeg ik in Oktober 2015 een brief van een incassobureau dat ik een rekening open had staan van 140 bij woonenergie. Na lang zoeken en heen en weer bellen zou dit zijn omdat ik in april te laat betaald had. Eerste verhoging van 40 euro zonder waarschuwing en deze was opgelopen tot 140 euro, zonder dat ik ooit bericht had gehad, in Oktober. Mij reste niets anders dan deze rekening aan het incassobureau te betalen. Tot mijn grote verbazing kreeg ik vandaag een schrijven van woonenergie dat ik een rekening open heb staan van 140 !!! ik heb ze meteen gebeld en mij werd een leugen verteld dat ik nu weer november niet betaald zou hebben en er weer een boete van 40 euro erop. Echter ik heb geen achterstand!! ik kan aantonen dat ik alle rekeningen op tijd betaald heb!! Helaas waren ze aan de telefoon niet redelijk en niet aanspreekbaar ze konden mij niet vertellen waarom ik deze rekening moest betalen alleen dat ik hem wel moet betalen!! Ik heb echt geen zin om weer buiten mijn schuld om rekeningen te betalen omdat zei dat zo verzinnen, een ding weet ik heel zeker ik zal zo snel mogelijk overstappen naar een eerlijkere energie aanbieder… ik voel me niet alleen opgelicht maar ben het ook.

Gewenste Oplossing:

Ik verwacht van het energie bedrijf excuses, het nietig en ongepast verklaren van de nieuwe eis van 140 euro en terugbetaling van minimaal 80 euro van de, door mij, eerder betaalde aanmaningskosten.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Woonenergie B.V. over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Woonenergie B.V. in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Woonenergie B.V. een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Woonenergie B.V.

Heeft op 11 februari 2016 om 15:05 geantwoord

Geboden Oplossing:

Geachte mevrouw Rigter,

De betalingsbewijzen hebben we bekeken, maar daarin heeft u elke keer 1 maand te laat betaald. Er ontbreekt 1 maand, vandaar de achterstanden en de bijkomende kosten. Verder kunnen wij er dan ook niets aan doen, aangezien het betalen via een acceptgiro soms wat verwarrend kan zijn. Maar op de acceptgiro's zelf zag u ook de maanden, vervaldata's en het kenmerk staan en kon u er via die weg ook eerder achter komen dat u te laat betaalde.
Wij laten het hierbij, maar mocht je nog andere betaalbewijzen hebben waarin ons ongelijk aangetoond kan worden, dan ontvangen wij die graag.

Met vriendelijke groet,
Malika
WoonEnergie

Deent

Heeft op 15 februari 2016 om 16:53 geantwoord

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Nogmaals ik krijg elke maand een acceptgiro thuis gestuurd en deze betaal ik elke maand netjes op tijd. In ieder geval voor de datum van de herinnering is verstreken. Ik weet niet waar het vandaan komt dat ik een maand achter zou lopen. Want als ik op mijn giro kijk heb ik een keurig overzicht van al mijn betalingen. en heb ik zelfs te veel betaald ipv te weinig. Ik heb door 1 maand te laat betaald te heben een incasso bureau 140 euro moeten betalen. terwijl incassokosten maar max. €40,- euro mogen zijn.
Welke maand heb ik volgens jullie niet betaald? dan kan ik deze opzoeken en aan u laten zien.

Met vriendelijke groet,

Dena Rigter

Bericht van Woonenergie B.V.

10 jaren geleden - Geachte mevrouw Rigter, In maart en april is er een achterstand ontstaan, aangezien we de betaling van beide termijnen op 19 mei binnen hebben gekregen. Daardoor zijn er herinneringskosten berekend en heb je door de tijd heen meerdere acceptgiro's gekregen met herinnieringskosten. Daarvan heb je er wat gemist, aangezien er nog €140 open staat op dit moment. Wij krijgen van jou de betalingen een maand later binnen dan de vervaldatum en dat komt omdat het openstaande bedrag vanaf juni - wat komt door de herinneringskosten- elke keer eerst verrekend worden. Om die reden loop je een maand achter. Maar als je in 1 keer het openstaande bedrag overmaakt, dan ben je ook af van de herinneringskosten wat toch elke keer €40 bedraagt en dat is zonde. Met vriendelijke groet, Malika WoonEnergie

Alle klachten die gemeld zijn door Deent
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij geschillen met uw energieleverancier kunt u naar de Geschillencommissie Energie. Leveranciers mogen geen onredelijke opzegboetes rekenen en moeten transparant zijn over tarieven.

Bron: ACM / Geschillencommissie Energie