Klacht: geweigerd bij vueling uur voor inchecken!!!

soraya27 op 17 september 2012 over Vueling in de categorie Vliegmaatschappij

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Vueling
Categorie Vliegmaatschappij
Status Open
Datum 17 september 2012

Een reiziger heeft zijn vriend naar de luchthaven van Barcelona gebracht voor een vlucht om 18.45 uur, maar deze werd een uur voor inchecken geweigerd, ondanks het hebben van handbagage. Dit leidde tot veel stress en het zoeken naar alternatieve vluchten, waarbij de vriend uiteindelijk een dure optie voor de volgende dag moest boeken. De klager uit zijn onvrede over de gebrekkige service van Vueling.

Mijn Klacht:

Ik bracht mijn vriend naar vliegveld barcalona. hij zou vliegen om 18.45 en wij waren daar 17.45 maar hij werd geweigerd!!! Terwijl hij handbagage had!! Wij waren schrokken dat hij niet mee mocht.mijn vriend moest voor werk dw volgende dag in nederland zijn.
Uiteindelijk moesten we heen en weer naar terminal 1 en 2 en weer terug om te kijken welke maatschappij nog een plekje had voor die dag. Maar iedereen zat vol. mijn vriend had er eentje gevonden voor volgende dag in de middag voor 170 euro!!! Zo ga je niet met klanten om!! Ze hebben absoluut geen service vueling vliegmaatschappij!!

Gewenste Oplossing:

Vergoeding vliegticket terug. en vergoeding van gemaakte kosten van nieuwe vliegticket en hotel.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM