Klacht: Veel te hoge rekening internet

Februari26 op 29 oktober 2012 over Vodafone in de categorie Mobiele Telefonie

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
βœ… Klacht opgelost op 4 december 2012
Reactie van het bedrijf:

klant e-mail gestuurd met een passende oplossing.

Bedrijf Vodafone
Categorie Mobiele Telefonie
Status Opgelost
Datum 29 oktober 2012

Een klant van Vodafone heeft een klacht ingediend over een extreem hoge rekening voor internetgebruik in augustus, die opliep tot meer dan 400 euro. De klant had een BloX voor 200 MB aangeschaft, maar ervoer onverwachte kosten door overmatig dataverbruik, zonder voorafgaande waarschuwing van Vodafone. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

In de maand augustus heb ik een BloX voor 200 MB aangeschaft, omdat mijn nieuwe abonnement pas de volgende maand (als mijn oude af zou lopen) in zou gaan. Volgens de rekening die ik toen kreeg heb op 13 augustus zo’n 224413.00 KB verbruikt waar een bedrag op stond van 276 euro. Later in de maand heb ik blijkbaar nog meer kosten gemaakt, maar steeds bedragen van 26 euro of iets dergelijks, en uiteindelijk kwam er een bedrag van ruim 400 euro uit! Iets wat belachelijk is, want bijna het enige wat ik met die iPhone 3GS van mij doe is WhatsApp’en! En ook nog op tijden dat ik niet eens op m’n iPhone gezeten heb! Het ergste is nog dat ik geen bericht heb gekregen toen ik (blijkbaar) over mijn limiet ging, dus alles ging vrolijk door! Dit slaat echt helemaal nergens op.

Gewenste Oplossing:

Kwijtschelding van de schuld

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Vodafone in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Vodafone een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Bericht van Vodafone

13 jaren geleden - Beste Februari26, Je geeft aan dat er onverwacht hoge datakosten in rekening zijn gebracht. Ik heb je een e-mail gestuurd met meer informatie over je klacht. Met vriendelijke groet, Jeannette Vodafone, medewerker klachtafhandeling

Vodafone

Heeft op 04 december 2012 om 10:17 geantwoord

Geboden Oplossing:

klant e-mail gestuurd met een passende oplossing.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie