Klacht: Valse beloftes

drstrzndl op 23 februari 2014 over UPC in de categorie Alles-in-1

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf UPC
Categorie Alles-in-1
Status Open
Datum 23 februari 2014

Een klant van UPC heeft contact opgenomen met de klantenservice vanwege herhaaldelijke klachten en kreeg te horen dat een kosteloze overstap per 1 maart mogelijk was. Na het regelen van een nieuwe provider bleek echter dat nummerbehoud alleen via de nieuwe provider kon worden aangevraagd, waardoor de klant niet meer telefonisch kon opzeggen. De klant voelt zich misleid door de communicatie van UPC.

Mijn Klacht:

Beste UPC,

Omdat ik nergens anders een contactformulier kon vinden, doe ik het maar op deze manier. De enige reden waarom ik mail is om te zeggen hoe wij over de situatie denken.

Maandag 17 februari heb ik vanwege meerdere klachten contact gehad met de klantenservice. Mij is toen gezegd dat ik kosteloos kon overstappen per 1 maart omdat wij zoveel klachten hadden. Het is meerdere malen ter sprake gekomen dat ik per 1 maart 2014 kon overstappen. De desbetreffende collega had alles in orde gemaakt tot nummerbehoud ter sprake kwam. Opeens kon ik niet meer telefonisch opzeggen, omdat nummerbehoud enkel via de nieuwe provider kon worden aangevraagd. Zo gezegd zo gedaan heb ik maandag gelijk een nieuwe provider gezocht waar ons nieuwe abonnement per 1 maart in gaat. Zaterdag 22 februari krijg ik opeens een brief, of ik wilde bellen omdat er nog enkele vragen waren. Dit vond ik erg vreemd omdat alles via telefoon was besproken. Ik bel met UPC en opeens kunnen we niet meer per 1 maart overstappen én moeten we de hele maand maart betalen. Dit zijn niet de dingen die maandag de 17e gezegd waren. De collega die ik ‘smaandags gesproken had, genaamd Romano, had zelfs al met een collega overlegd!

UPC wil in deze niet zijn verantwoordelijkheid nemen en schuift alle dingen op een collega af, want die collega zou fout zitten. Wij zouden de dupe worden, omdat wij al een nieuwe aanbieder gevonden hebben. Echter wil ik een aantal punten op een rij gezet hebben:

1.) Als er maandag de 17e niet over nummerbehoud begonnen was, waren wij ook op 1 maart 2014 overgestapt, dit was op dit moment zo afgesproken.
2.) 12 februari 2014 heb ik contact gehad met UPC, toen wou ik sport1 opzeggen. Dit zou echter niet gelijk werken, omdat er een maand opzegtermijn aan vast zat. Echter konden wij de volgende dag al geen gebruik meer maken van de diensten. Hier heeft UPC ook niet de maand opzegtermijn gebruikt, zoals wel gezegd was.
3.) Toen wij afgelopen zomer weer klant werden bij UPC, hadden wij duidelijk(!) aangegeven dat ons abonnement pas per eind juli in kon gaan. Echter werd dit wel een maand vervroegd. UPC hield zich hier niet aan de afspraak.
4.) UPC hoort zijn verantwoordelijkheid te nemen. Zodra een medewerker door de telefoon iets anders zegt en dit in eerste instantie al in orde wou maken, kan UPC zich niet gaan beroepen op de overeenkomst. In eerste instantie werd dit namelijk ook niet gedaan.
5.) Sinds maandag 17 februari zijn de diensten van UPC dermate verslechtert dat wij amper nog gebruik kunnen maken van internet en hebben we al meerdere malen de decorder moeten resetten. UPC levert sinds bekend is dat wij gaan overstappen nog slechtere diensten als hiervoor. Dit kan geen toeval zijn.
6.) Wij hebben al meerdere facturen van UPC gehad die niet klopte. Nummers waar niet heen gebeld was, films die niet bestelt waren & meerdere malen is het bestellen van een voetbalwedstrijd misgegaan; we kregen een andere wedstrijd te zien. Wanneer UPC geld moet/kan innen gaat er niets fout en als het al fout gaat heeft UPC er profijt van. De consument is altijd de dupe.

Het is alles behalve beleefd van UPC om de consument met het probleem op te zadelen. Een medewerker van UPC heeft gezegd dat wij per 1 maart 2014 konden overstappen. UPC moet de verantwoordelijkheid nemen en niet alles op een collega afschuiven, wat in deze wel gebeurt. Mocht UPC voet bij stuk houden dat wij niet per 1 maart 2014 kunnen overstappen, zijn het niks anders dan bedriegers!!!

Gewenste Oplossing:

Zodra de eerste belofte word nagekomen; overstappen per 1 maart 2014.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over UPC

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over UPC nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie