Klacht: Telefonisch contact

M.jongeneel op 14 april 2015 over UPC in de categorie Alles-in-1

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf UPC
Categorie Alles-in-1
Status Open
Datum 14 april 2015

Een klant van UPC ervaart problemen met het telefonisch contact met de klantenservice. Tijdens het gesprek over een probleem met de website werd de klant niet goed geholpen en voelde zich niet gehoord, wat leidde tot overweging om het abonnement op te zeggen. De klant hoopt dat dit een eenmalig voorval is door drukte en de overgang naar Ziggo.

Mijn Klacht:

Ik belde voor een probleem waarom ik op de pc gewoon kon intikken
www.upc.nl. En Dan naar de site van ziggo word gelinkt en waar dat niet ging met tablet dat ik Dan niet op de homepage kom van ziggo/upc

Die man bleef Maar door mijn Heen praten en zij op het laats zo kortstondig binnenkort kunt u nog alleen Maar inloggen met www.ziggo.nl
En verbrak verbinding Moet zeggen als dit jullie mannier voor werken gaat worden met de klante service Dan Overweeg ik om weg te Gaan bij jullie ik hoop,echter dat dit een voorvalletje was vanwege de drukte en overgang naar een service Maar ik wens wel,normaal gehoord te worden ik ben wel een van jullie klant en neem wel een uitgebreid pakket bij jullie af.

Gewenste Oplossing:

Ik ben tevreden als ik gehoord word en met respect word behandeld.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over UPC

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over UPC nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie