Klacht: Bestelling nooit ontvangen

D. Vork1 op 22 augustus 2018 over Tof Babykleertjes en Accessoires in de categorie Babykleding

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Categorie Babykleding
Status Open
Datum 22 augustus 2018

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Bestelling geplaats en betaald begin juli, maar nooit een pakketje ontvangen. Aanbieder is niet bereikbaar via email en social media.

Gewenste Oplossing:

Ik heb aangifte gedaan bij de politie, zij nemen dit in behandeling. Daarnaast wil ik graag mijn geld terug, de zomer is vrijwel voorbij en dus de bestelde kleding overbodig.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Tof Babykleertjes en Accessoires

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Tof Babykleertjes en Accessoires nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM