Klacht: Lot online gekocht, geen lotnummer gekregen

Pepster46 op 27 april 2021 over Staatsloterij in de categorie Loterijen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Loterijen
Status Open
Datum 27 april 2021

Een klant heeft online een lot gekocht voor de Koningsdag trekking, maar heeft geen lotnummer ontvangen, ondanks dat het bedrag van zijn rekening is afgeschreven. Daarnaast kan de klant niet inloggen op zijn account om de aankoop te controleren, omdat het systeem aangeeft dat het wachtwoord onbekend is en het aanmaken van een nieuw wachtwoord niet lukt. De klant ervaart dit als een slechte ervaring.

Mijn Klacht:

Ik heb vandaag online een lot gekocht voor de Koningsdag trekking. Hiervoor eerst een account aangemaakt.
Het geld is wel afgeschreven van mijn rekening maar verder geen lotnummer gekregen.
Als ik wil checken op mijn account dan kan ik niet inloggen.
Telkens wordt aangegeven dat mijn wachtwoord niet bekend is en wordt ik doorverwezen naar ‘ nieuw wachtwoord ‘ aanmaken.
Ook dit werkt niet.
Al met al een een slechte ervaring.

Gewenste Oplossing:

Ik zou graag mijn lotnummer ontvangen of anders mijn geld terug gestort krijgen op mijn rekening.

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Staatsloterij

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Staatsloterij nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Pepster46
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM