Klacht: Steenkorven? Jonk heeft daar geen jaar van gegeten!

Ozturk Holding op 11 juli 2017 over Sierbestrating Jonk bv in de categorie Bouwbedrijven

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Sierbestrating Jonk bv has resolved this complaint
Klacht opgelost op 5 juli 2021
Reactie van het bedrijf:

Allereerst betreur ik ten zeerste dat de afhandeling van uw eerdere klacht met betrekking tot het vervangen van de keien niet naar uw tevredenheid is voldaan. Ik tast volledig in het duister. Ik heb hier vier jongens die allemaal zeggen...

Categorie Bouwbedrijven
Status Opgelost
Datum 11 juli 2017

Een klant heeft een negatieve ervaring met Sierbestrating Jonk bv na het opnieuw inrichten van de voortuin. Hoewel de grondtegels goed zijn gelegd, waren de schanskorven niet naar wens aangelegd en klopten de adviezen niet; de geleverde keitjes waren te klein en de klant werd verkeerd geïnformeerd over de beschikbaarheid van grotere keitjes. Uiteindelijk werd er gekozen voor wit marmer breuksteen, maar de geleverde stenen voldeden niet aan de verwachtingen.

Mijn Klacht:

Helaas geen goede ervaring met dit bedrijf. Hebben de voortuin door hen opnieuw laten inrichten. Grondtegels (standaardwerk) zijn goed gelegd, maar de aanleg van de schanskorven omheining (speciaal werk), daar hebben ze bij Jonk geen kaas van gegeten en ook de gegeven adviezen deugen niet.
In eerste instantie werden korven geleverd met 50x50mm mazen, maar werden veel te kleine 40-60mm keitjes geleverd, die er grotendeels weer uitrolden. Wij vroegen om grotere keitjes, maar die zouden volgens Jonk niet bestaan. Achteraf bestaan er wel gewoon 60-100mm keitjes, volop leverbaar.
Maar wij hadden ons intussen over laten halen om er dan maar wit marmer breuksteen in te laten doen. Op het plaatje dat men ons liet zien zag dat er prachtig mooi zuiver wit uit. Er werden echter stenen geleverd met veel lelijke bruine plekken, gewoon afvalmarmer.
De tuinmannen waren niet van plan om die bruine plekken op de marmeren stenen met beleid in de korven te camoufleren, het werd er gewoon rücksichtlos in gestort. ‘Het is nou eenmaal natuursteen’ was hun redenering. Waarna ik het welletjes vond en de heren onder achterlating van het materiaal naar huis heb gestuurd.
Na zelf een lange zondag steenkorven herschikken ziet het er nu enigszins toonbaar uit, maar uiteindelijk hebben we Jonk betaald, en het werk zelf goed moeten doen.
Dit zijn geen professionals, maar amateuristische afraffelaars, zonder passie voor hun werk.

Gewenste Oplossing:

Als ze nooit meer langs komen. Ik kan het nog beter en ik ben beslist geen tuinman/stratenmaker.

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Sierbestrating Jonk bv

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Sierbestrating Jonk bv nog niet in behandeling is genomen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Sierbestrating Jonk bv in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Sierbestrating Jonk bv een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Sierbestrating Jonk bv

Heeft op 05 juli 2021 om 16:25 geantwoord

Geboden Oplossing:

Allereerst betreur ik ten zeerste dat de afhandeling van uw eerdere klacht met betrekking tot het vervangen van de keien niet naar uw tevredenheid is voldaan. Ik tast volledig in het duister. Ik heb hier vier jongens die allemaal zeggen dat u enthousiast was, zowel ’s ochtends als bij oplevering. ‘Koffie gekregen, prettige oplevering, nog wat stenen achtergelaten’ etc.

Betreffende de carrara keien:
Wij werken met verschillende leveranciers, zoals Excluton, Gardenlux, Kijlstra, Michel Oprey, MBI en StoneBase. Geen van deze leveranciers hebben de maat 60/100 in dergelijke hoeveelheid. Ik ben dus op zoek gegaan naar het best mogelijke alternatief en kwam uit bij de witte breuksteen zoals deze geleverd is. Deze marmersoort (geen afvalmarmer) wordt doormiddel van dynamiet gebroken, dat is de reden dat er kanten zijn die afwijken van kleur (bovenzijde of zijkant groeve). Het voordeel van deze marmersoort is dat deze vele malen harder is als carrara, en dus veel langer mooi blijft. Om deze reden heb ik u deze ook aangeboden.

Onze excuses voor het ongemak.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM