Klacht: geannuleerde vlucht

bethenad op 02 juli 2020 over Ryanair in de categorie Vliegmaatschappij

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Ryanair
Categorie Vliegmaatschappij
Status Open
Datum 2 juli 2020

Een reiziger heeft een klacht ingediend tegen Ryanair vanwege de annulering van een retourvlucht naar Reus Barcelona op 24 juli en de terugvlucht op 1 augustus, die volgens de luchtvaartmaatschappij om coronagerelateerde redenen zijn geannuleerd. De reiziger heeft op 5 juni om restitutie gevraagd, maar heeft tot nu toe geen terugbetaling ontvangen. Daarnaast vraagt de klager zich af of de extra kosten voor overnachtingen en een huurauto ook geclaimd kunnen worden.

Mijn Klacht:

Op 24 juli willen we met 3 personen een retourvlucht FR2212 naar Reus Barcelona en met FR2213 op 1 augustus weer terug. Deze vluchten zijn geannuleerd volgens hen ivm de corona. We hebben op 5 juni restitutie aangevraagd maar tot op heden niets ontvangen. Vliegtuigen mogen op die datum vliegen en dus is volgens mij de corona geen oorzaak van annuleren. We hebben nog meer kosten moeten maken denk aan 7 overnachtingen en huurauto. Kunnen we dit ook claimen?

Gewenste Oplossing:

100% ons geld terug inclusief andere gemaakte kosten

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Ryanair

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Ryanair nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door bethenad
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM