Klacht: Vlucht gewijzigd zonder enige communicatie hierover

Marrakech2020 op 14 augustus 2020 over Royal Air Maroc in de categorie Vliegmaatschappij

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Categorie Vliegmaatschappij
Status Open
Datum 14 augustus 2020

Een klant heeft op 4 augustus een ticket geboekt bij Royal Air Maroc voor een vlucht van Marrakech naar Amsterdam, maar ontdekte dat er vanaf 13 augustus geen directe vluchten meer zijn. Na contact met de klantenservice werd aangegeven dat er wel vluchten zijn, maar vanuit Casablanca, zonder enige communicatie hierover naar de klant. De klant ontvangt een voucher in plaats van een terugbetaling en is ontevreden over de gebrekkige communicatie van de luchtvaartmaatschappij.

Mijn Klacht:

Op 4 augustus een ticket geboekt via RAM van Marrakech -Amsterdam. Nou gaan er per 13 augustus jl. geen vluchten meer naar Nederland. Ik heb RAM zojuist gebeld en die geven aan dat er wel??????? vluchten gaan, alleen niet vanuit Marrakech maar vanuit Casablanca naar Amsterdam.
Ik heb hier geen enkele e-mail of correspondentie over gehad. Ik krijg mijn geld ook niet terug, maar een voucher die 18 maanden geldig is? De communicatie is om te huilen en ze liegen keihard.

Dit is de eerste keer, maar dan ook meteen de laatste keer dat ik bij hen boek. Transavia gingen de vluchten pas in september en vandaar uit wanhoop via RAM geboekt!

Gewenste Oplossing:

Als ik mijn geld terug heb ! De voornaam op ticket zou gecorrigeerd zijn, maar dit is niet het geval, terwijl ik op 7 augustus jl. hierover heb gebeld.
Ik heb er geen woorden voor.

Iemand helemaal naar Casablanca laten komen, terwijl de vluchten naar Nederland niet eens gaan en keihard roepen dat RAM dit niet door heeft gekregen, gaan mijn haren van overeind staan.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Royal Air Maroc

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Royal Air Maroc nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Marrakech2020
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM