Klacht: Bus niet op tijd

Pilatus1 op 12 december 2012 over RET in de categorie Vervoersbedrijven

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
RET has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Bedrijf RET
Categorie Vervoersbedrijven
Status Open
Datum 12 december 2012

Op 12 december 2012 arriveerde de klager te laat bij halte Cellolaan in Barendrecht om bus 184 te nemen. De bus van 7:32 was al eerder vertrokken en de bus van 7:47 kwam niet, waardoor de klager pas om 7:55 een bus kon nemen en te laat was voor een belangrijke afspraak. De chauffeur gaf geen reactie op de opmerking van de klager over de gemiste bussen.

Mijn Klacht:

Op woensdag 12 december 2012 wilde ik bus 184 halte Cellolaan vanuit Barendrecht om 7:32 nemen. Toen ik aan kwam lopen, zag ik de bus al om ongeveer 7:22 uur langs de halte rijden.Vervolgens is de bus van 7:47 niet gekomen en arriveerde er een bus om 7:55 uur. Hierdoor was ik te laat voor een belangrijke afspraak op mijn werk.Toen ik tegen de chauffeur zei dat er zeker 2 bussen niet waren geweest, kwam er geen enkele reactie.

Gewenste Oplossing:

Erkenning van het probleem, dat het voor mensen heel vervelend is als zij door het te laat rijden niet op tijd kunnen zijn en het gaan houden door de RET aan het rooster.Ik begrijp dat de RET sinds kort op Barendrecht rijdt.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM