Klacht: asociale medewerker

robert gevaerts op 07 december 2012 over RET in de categorie Vervoersbedrijven

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
RET has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Bedrijf RET
Categorie Vervoersbedrijven
Status Open
Datum 7 december 2012

Een klant van de RET heeft een klacht ingediend over een medewerker die hem op een asociale en harde toon heeft aangesproken en zelfs heeft uitgescholden. De klant beschrijft zichzelf als een normaal en net persoon en vindt het gedrag van de medewerker, die aanvankelijk zijn naam niet wilde geven, onacceptabel.

Mijn Klacht:

mijn klacht luidt als volgt: ben door een medewerker van de RET op een zeer asociale en harde toon aangesproken ….en ook nog uitgescholden….ik ben een normaal en net persoon en vind dit soort gedrag onacceptabel….ik heb de naam van de desbetreffende persoon ook al wou hij deze in 1ste instantie niet afgeven….daar waar hij mij nog eens uitschold en tevens ook mijn collega….de naam van deze medewerker is Jilmas…( als ik dit goed schrijf)

Gewenste Oplossing:

dat deze persoon word aangesproken op zijn gedrag...wij komen al jaren op metro station beurs...de mensen van de toiletten en van pinokio hebben ook alles gehoord en vonden het dan ook een zeer rare situatie....u kunt mij bereiken op nr.0641958754

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM