Klacht: Te korte geldigheidsduur (1 jaar) RestaurantCadeaucheque

lindos op 08 januari 2018 over RestaurantCadeau in de categorie Waardebonnen- en voucher aanbieders

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
⏳ Wacht op reactie
Status Open
Datum 8 januari 2018

Een klant van RestaurantCadeau uit zijn onvrede over de geldigheidsduur van de RestaurantCadeaucheque, die slechts 1 jaar bedraagt. Ondanks een coulance-regeling voor verlopen cheques, vindt de klant de kosten van € 9,95 te hoog, vooral omdat het restantbedrag nog geen 40 euro was. De klant adviseert om in plaats daarvan de VVV Dinercheque aan te schaffen, die een geldigheidsduur van 5 jaar heeft.

Mijn Klacht:

De RestaurantCadeaucheque is maar 1 jaar geldig. Men kent een coulance-regeling indien binnen 3 maanden na het verlopen wordt gereageerd, maar rekent hiervoor te hoge kosten, nl. € 9,95. Als reden wordt gegeven, dat men wilt dat de bon snel wordt gebruikt.
Beter is de VVV Dinercheque te kopen met een geldigheidsduur van 5 jaar na aankoop. In ons geval was de kaart 4 dagen verlopen en gedeeltelijk al gebruikt. Het restant was nog geen 40 euro, maar desondanks de hoge kosten van € 9,95.

Gewenste Oplossing:

RestaurantCadeau moet zich aansluiten bij het Keurmerk Cadeaukaarten en zich houden aan de termijn van 'cadeaukaart in natura' van minimaal 2 jaar. De kosten moeten bovendien verlaagd worden, bijvoorbeeld nar 10% van de waarde van de kaart. Dat is rechtvaardiger.

💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM