Mijn Klacht:
Handvat brak spontaan af bij oppakken van de stofzuiger.
Handvatten die een cruciaal onderdeel vormen mogen niet afbreken.
Als een onderdeel kapot gaat mag dat onverhoopt niet leiden tot een onveilige situatie. Dat is in deze casus wel degelijk het geval.
Het is zondermeer mogelijk dat het afbreken plaats vindt op het moment dat je de trap zuigt. Stofzuiger tuimelt via de traptreden naar beneden en komt terecht op …. Veel fantasie is hier niet nodig.
Blijkbaar is hier sprake van een ontwerp of productie fout.
Bij goed ontworpen apparatuur komt in de ontwerpfase de term “Single point of failure” aan de orde. Dit moet ook bij Philips aan de orde zijn geweest. Philips wil achteraf toch niet te maken krijgen met verwijtbare nalatigheid?
Handvat is weinig gebruikt.
Gewenste Oplossing:
Een naar tevredenheid geboden oplossing voor het defecte handvat. Onderdeel daarvan is ook dat aantoonbaar herleidbaar tav de constructie/productie van het handvat de juiste corrigerende maatregelen zijn getroffen. Er moet voorkomen worden dat over een aantal jaren dezelfde situatie zich voor gaat doen.

